jelka

Na predpraznični dan, 26.4.2009, smo se ob 8.30 zbrali pred GG v Podturnu in pot z avtomobili nadaljevali do Žage Rog. Na vrh smo od tam krenili peš. Še prej smo se malo okrepčali, saj nam je Bronka pripravila sladko presenečenje.
Čeprav pot ni bila dolga, se je kolona šestintridesetih pohodnikov kmalu strgala. Pohoda smo se udeležili predstavniki vseh starostnih skupin in mlajši so šli naprej. Kljub temu, da je bila zadnja strmina kar trd oreh za marsikoga, smo na vrh prišli prav vsi. Bolj pogumni so splezali na razgledni stolp, da so si ogledali okolico. Slovenija je res ena majhna dežela. En višji hrib pa se vidi skoraj vsa! Moramo priznati da je prav zato tako lepa. Pa še ta pomladna barva gozdov, nepopisno!
Na vrhu smo se malo oddahnili in se spustili v dolino. Ob poti nas je spremljal tudi vonj po česnu. Ugotovili smo, da je to zdravilna rastlina čemaž in baje jo imajo radi tudi medvedi, da si po zimskem spanju očistijo telo in naberejo energijo. Na našo srečo se to nedeljo niso vzeli za zdravilni tretma.
Na Žagi Rog je nas čakala Jože in Drago, ki sta zakurila ogenj, da smo si lahko spekli dobrote iz nahrbtnika in si tudi mi nabrali energijo, čemaža ni bilo na jedilniku, so pa mesne dobrote prav tako v redu za nabiranje energije.
Seveda smo si ogledali tudi nekdaj poseljeno vas Žago Rog. Opisi in slike vasi in žage je na panojih in priporočamo, da se tudi sami kdaj odpeljete in si pogledate to zanimivost in zanimivosti ob poti do same vasi. Pot in zanimivosti so lepo označene.
Še se bomo vrnili v te roške gozdove, še prej pa nas čaka kresovanje na Vzletišču Peter in prvomajski pohod na Velko Prepadno in na Pogorelec in morda še kaj. Poti nikoli ne zmanjka!

TD Straža
Anica Nose                                                                                                                     Več slik v galeriji

Vreme v Straži
Jasno Light Rain Del. oblačno PM T-Storms AM Fog / PM Sun
15C 18C 22C 24C 22C
Pet Sob Ned Pon Tor
Sekcije
Koristne informacije
Prijavna obvestila

Arhiv
Anketa
Kaj bi najprej uredili v občini Straža
 
Pobude občanov
Kliknite tu in oddajte svojo pobudo!
Kdo je na strani
Prisotni 58 gostov .
Uredniki