27. septembra 2018

100-letnica Leopolde Gričar

Dne 27..08.2018 je visok življenjski jubilej 100 let praznovala Leopolda Gričar. Na njenem domu so jo obiskali župan Dušan Krštinc s sodelavko Andrejo Kren, predsednica KORK Straža Marija Zupančič in predsednica Karitasa Danica Barbič. Gospa Leopolda  obdana s svojimi svojci, župnikom, patronažno sestro Vlast se je obiska zelo razveselila. Župan ji je za visok življenjski jubilej izročil darilo ter ji zaželel vse dobro.

A.K.

Pridružitev občin Mirna in Mokronog Trebelno k skupni občinski upravi

06. maja 2020

Občinske svetnice in svetniki občine Straža so na korespondenčni seji sprejeli predlog Odloka o ustanovitvi Skupne občinske uprave občin Dolenjske, ki omogoča pridružitev občin Mirna in Mokronog -Trebelno k skupni občinski upravi, ki sta izrazili namero po sodelovanju. Skupna občinska uprava občin Dolenjske tako združuje Mestno občino Novo mesto, Občino Straža, Občino Trebnje, ...Več »