18. junija 2020

11. seja OS

11. redna seja OS 18. junija se je straški občinski svet sestal na svoji 11. redni seji, ki je tokrat potekala v večnamenski dvorani Kulturnega doma v Straži in je na svojem dnevnem redu vsebovala kar 22 točk.

Tako kot na vseh sejah je župan tudi na tej seji občinski svet seznanil s poročilom o opravljenih nalogah, ki sta jih župan in občinska uprava opravila v obdobju med obema sejama. Županovo poročilo je vsebovalo tudi poročilo glede izvajanja opravil in nalog v času izredne situacije, ko je bila v državi razglašena epidemija zaradi virusa Covid -19.

Na tej seji so svetniki obravnavali in tudi sprejeli Zaključni račun proračuna Občine Straža za leto 2019. Seznanili so se tudi s poročilom o realizaciji načrta ravnanja z nepremičnim premoženjem za leto 2019.

Na dnevnem redu seje je bil tudi Rebalans proračuna Občine Straža za leto 2020, ki ga je občinski svet sprejel kljub pomislekom nekaterih svetnikov, ki so razpravljali glede umeščene postavke za zagotovitev novih prostorov za režijski obrat.

Obravnavana in sprejeta je bila Dopolnitev Načrta ravnanja z nepremičnim premoženjem Občine Straža za leto 2020.

Na dnevnem redu tokratne seje je bila tudi točka »Statut Občine Straža« pri kateri je obrazložitev podal svetnik Borut Likar kot predlagatelj omenjene točke. Podana je bila tudi dodatna obrazložitev s strani občinske uprave, ki je prav tako podala svoj vsebinski predlog. Gradivo je bilo obravnavano na seji Komisije za statut in poslovnik. Na predlog Komisije za statut in poslovnik se omenjena točka umesti in obravnava na naslednji seji, ko se bosta uskladila oba predloga.

Soglasno je bil sprejet tudi Sklep o izdaji soglasja k ceni socialno varstvene storitve pomoč družini na domu. Prav tako so se svetniki seznanili s Poročilom o izvajanju pomoči na domu v Občini Straža za leto 2019, ki ga je občinski svet prejel skupaj z gradivom.

Občinski svet se je soglasno strinjal z oprostitvijo plačila komunalnega prispevka PGD Dolenja Straža.

Spremenjen in dopolnjen Občinski program varnosti v Občini Straža je predstavila gospa Brigita Železnik vodja skupne uprave, ki je bil tudi soglasno sprejet.

Na seji se je razpravljalo tudi o podelitvi občinskih priznanj za leto 2020, ki zaradi epidemije korona virusa niso bila podeljena, ker ni bilo pogojev za izvedbo slavnostne seje občinskega sveta. Odločitev občinskega sveta je bila, da Komisija za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja obravnava prispele predloge ter da se priznanja prejemnikom vročijo na slavnostni seji v naslednjem letu.

Svetniki občinskega sveta Občine Straža so se seznanili tudi z Letnim poročilom Komunale Novo mesto za leto 2019, ki ga je podal direktor Komunale Novo mesto in Letnim poročilom Osnovne šole Vavta vas za leto 2019 ter razvojem zavoda v letu 2020 s katerim je občinski svet seznanila ravnateljica osnovne šole.

Občinski svet je sodeloval tudi v razpravi glede zakonitosti Odloka o kategorizaciji občinskih cest na območju Občine Straža.

S strani občinske uprave je bila podana tudi seznanitev glede aktivnosti na področju priprave Strategije razvoja Občine Straža.

Sporočilo za javnost

26. novembra 2020

Izjava za javnost Zvočni zapis: Župan Občine Straža Dušan Krštinc o zadnji seji Župan Občine Straža Dušan Krštinc o zadnji seji Več »

Izvedba gradbenih del za postavitev postaje za izposojo koles