24. aprila 2018

12. straška salamiada

V soboto, 21.04.2018 je bila že dvanajsto leto zapored uspešno izpeljana prireditev straška salamiada.

Ob bogatem zabavnem programu so bile podeljene nagrade najboljšim salamarjem in pridelovelcem špehovk. Prvo mesto za najboljšo salamo je pripadlo Turistični kmetiji Škrbina iz Vinice pri Šmarjeti, drugo mesto je pripadlo domačinu Pavlu Vidicu, tretje pa Matjažu Henigmanu iz Jurke vasi. Najboljšo špehovko pa je naredil Tomaž Pungerčar iz Čužnje vasi. Naslov najboljšega salamarja občine Straža je vnovič pripadel Pavlu Vidicu.

sALAMIADA2 sALAMIADA3  sALAMIADA4  Salamiada5  Salamiada6  Salamiada7

Rekonstrukcija javne poti v Vavti vasi

02. junija 2020

Včeraj, 01.06.2020 sta Dušan Krštinc, župan Občine Straža, in Darko Jakofčič, direktor podjetja IMP Gradnje d.o.o. iz Ljubljane, podpisala pogodbo o rekonstrukciji javne poti JP -791231 v Vavti vasi. Investicija obsega rekonstrukcijo obstoječe ceste v dolžini 600 m, od križišča z regionalno cesto pri Mireni do stadiona v Vavti vasi. V ...Več »