04. marca 2019

13. povorka pustnih šem po Straži in kurenti iz Ptuja

V soboto 02.03.2019 je Turistično društvo Straža organiziralo že 13. povorko pustnih šem po Straži. Lepo vreme je privabilo izredno število pustnih šem in njihovih spremljevalcev. Maškare so bile dobro razpoložene, kar kaže na to, da smo vsi peli, vriskali in plesali. Mehanik je poskrbel, da se je slišal zvok harmonike, ostale maškare so glasno piskale s piskami in vzdušje v povorki je bilo prav prijetno. Po povorki je maske oz. maškare ocenjevala tričlanska komisija in odločila je, da so se vse maškare izredno potrudile za svoj videz tako, da so bile vse nagrajene z magnetom smeško in velikim mastnim pustnim krofom. Da pa bomo v občino čisto zares pripeljali pomlad pa so zagotovo poskrbeli tudi kurenti iz Ptuja, ki so v četrtek odganjali zimo. Več slik si lahko ogledate na spletni strani Turističnega društva Straža   http://td-straza.eu/wordpress/index.php/galerija/2019-2/.

Andreja Kren

Foto: Marko Rudolf

17. septembra 2019

Teden mobilnosti - Izlet z avtobusom V okviru tedna mobilnosti Občina Straža vsako leto organizira poseben dan za predšolske otroke. Tako je bilo tudi danes, 17.9.2019. Pod sloganom »Otroci spoznavamo promet« sta se skupini Medvedki in Ribice z vzgojiteljicami in dodatnim spremstvom odpravili z avtobusom v Novo mesto. Spremljali so nas ...Več »