02. julija 2021

18. seja OS

Svetniki Občine Straža so se včeraj sestali  na 18.redni seji. Svetniki so pokazali veliko več enotnosti kot na junijski seji, ki so jo končali še predno so jo  sploh začeli.  Obravnavali so povsem enak dnevni red in enako delovno gradivo kot pred mesecem dni, le dnevni red so na predlog župana nekoliko razširili.

Kot je svetnikom uvodoma poročal župan Dušan Krštinc, se je občina Straža pridružila razpisu skupnosti pametnih mest Sitium za pospešitev uvajanja inovativnih rešitev na področju digitalizacije.  Svetnike je seznanil, da so zagnali postajo za izposojo električnih koles, podjetje Apus si je ogledalo skale na straškem hribu, v Zalogu pa so opravili meritve in vzorčenje tal.  Občina je pridobila gradbeno dovoljenje za izgradnjo vodovoda na Novomeški cesti in v naselju Loke, pripravili so tudi dokumentacijo za vodovod Sela. V dogovoru z direkcijo za vode in VGP so s pomočjo rafting kluba v jezeru ob letališki stezi v Prečni, kjer prihaja do poplav kmetijskih površin, namestili merilno letev za spremljanje nivoja vode, da bi lahko začeli s sanacijo.

Pri sprejemanju rebalansa proračuna za leto 2021 je mag. Samo Jakljič iz Lkosa predlagal pet amandmajev, vendar je tri po županovi tehtni obrazložitvi umaknil in sicer za zmanjšanje plač zaposlenih v režijskem obratu, da se iz proračunske postavke za kanalizacijo v prostorski coni Zalog v celoti umaknejo sredstva ter da se zmanjšajo sredstva za vodovod za projekt Dolenjske-hidravlične izboljšave. Omenjeni dve investiciji sta namreč ključna projekta letošnjega rebalansa. Svetniki so sicer sprejeli dva predloga, ki pa ne predstavljata bistvenih sprememb proračuna saj gre le za 8.000 eurov, ki bodo prerazporejeni v druge namene.

Svetniki so v prvi obravnavi sprejeli spremembe poslovnika, ki ga je predhodno dopolnila komisija za statut in poslovnik in ga uskladila s veljavno zakonodajo. Občina Straža soglaša z ustanovitvijo pokrajin in teritorialno umestitvijo občine v predlagano dolenjsko-belokranjsko pokrajino s sedežem v Novem mestu.  Svetniki Občine Straža so dali soglasje k spremembam cen socialno-varstvenih storitev glede pomoči družinam na domu. Prav tako so se seznanili in potrdili poročila Doma starejših občanov Novo mesto glede pomoči na domu, Osnovne šole Vavta vas, Knjižnice Mirana Jarca in javnega podjetja Komunala Novo mesto.

Potrdili so tudi mandat novi članici nadzornega odbora Občine Straža Zdenki Kraševec.

Ustvarjalna delavnica - Eterična olja

01. decembra 2021

Na ustvarjalni delavnici  v Dnevnem centru za vse generacije nam je Katarina Kulovec predstavila zdravilni učinek eteričnih olj, ki jih lahko uporabljamo tako v zdravstvene kot tudi v lepotne namene. Udeleženke so si lahko izdelale kopalno sol in nosni inhalator proti prehladu. Več »

Preventivne zdravstvene meritve