21. februarja 2018

20. seja Občinskega sveta Občine Straža – povzetek

Občinski svet je na svoji redni 20. seji, ki je bila v torek, 20. 02. 2018, na začetku potrdil mandat svetnici Simoni Franko, ki je nadomestila svetnika Andreja Petkoviča, kateri je na prejšnji seji podal svoj odstop. S potrditvijo njenega mandata je tako občinski svet spet popolnjen.

Občinski svet je obravnaval in tudi sprejel rebalans proračuna občine Straža za leto 2018 s katerim se je proračun na prihodkovni strani povečal za približno 6 odstotkov, predvsem zaradi umestitve dveh naložb, s katerimi se je občina prijavila tudi na razpis Fundacije za šport.   Na odhodkovni strani so se uskladile investicije, ki so bile začete že v letu 2017.

V drugi obravnavi je bil sprejet tudi Odlok o odvajanju in čiščenju komunalne in padavinske vode na območju Občine Straža. Soglasno je bil sprejet tudi Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o ravnanju s komunalnimi odpadki na območju Občine Straža. Prav tako je bil sprejet tudi Poslovni plan Komunale Novo mesto d.o.o.,  ki ga je občinskemu svetu predstavil direktor Gregor Klemenčič.

V nadaljevanju so bili sprejeti tudi letni programi kulture, športa in socialnega varstva. Na podlagi sprejetih programov bodo pripravljeni razpisi za sofinanciranje programov društev.

Na dnevnem redu je bila tudi točka pri kateri je župan občinski svet seznanil z dosedanjimi opravljenimi aktivnostmi , ki jih je občina opravila po požaru v podjetju Ekosisitemi d.o.o. Glede na ugotovitve, da s strani državnih organov kljub večkratnim pozivom ni odzivnosti, je bilo dogovorjeno, da se 20 ali 27. marca skliče izredna seja na kateri se bo obravnavala omenjena problematika in na katero bodo vabljeni tudi predstavniki državnih institucij.

Otvoritev Doma Partizana

12. decembra 2018

Občina Straža je 11.12.2018 odprla vrata prenovljenemu Domu partizana v Vavti vasi, ki ga je odkupila v letu 2016. Postopoma je pričela s sanacijo ostrešja, zamenjavo stavbnega pohištva letos pa je prenovila njegovo notranjost. Obnovljena je bila kotlovnica, športna dvorana, ki bo služila za rekreacijo (namizni tenis, badminton, strelišče, jutranjo ...Več »

Srečanje obrtnikov in podjetnikov