20. oktobra 2020

Sporočilo za medije_Svetovni dan možganske kapi_2020

Sporočilo za javnost

26. novembra 2020

Izjava za javnost Zvočni zapis: Župan Občine Straža Dušan Krštinc o zadnji seji Župan Občine Straža Dušan Krštinc o zadnji seji Več »

Izvedba gradbenih del za postavitev postaje za izposojo koles

28. oktobra 2020

Pričeli smo z izvedbo gradbenih del za postavitev postaje za izposojo koles. Več »

Obvestilo za javnost SOU OD

21. oktobra 2020

OBVESTILO ZA JAVNOST AKCIJA NADZORA NAD ODLAGANJEM KOMUNALNIH ODPADKOV NA OBMOČJU OBČINE STRAŽA Skupna občinska uprava občin Dolenjske, Medobčinski inšpektorat, v smislu osveščanja javnosti, v skladu z drugo in tretjo alinejo prvega odstavka 33. člena Zakona o inšpekcijskem nadzoru (ZIN, Uradni list RS, št. 43/2007 in 40/2014), obvešča občane in občanke Občine Straža, ...Več »

29. oktober - Svetovni dan možganske kapi

20. oktobra 2020

Sporočilo za medije_Svetovni dan možganske kapi_2020Več »

Povzetek 12. redne seje OS Občine Straža

13. oktobra 2020

12. redna seja Občinskega sveta Občine Straža V torek 13. oktobra se je straški občinski svet sestal na svoji 12. redni seji, ki je s predlaganim dnevnim redom vsebovala 10 točk. Župan je uvodoma predlagal, da se dnevni red razširi z novo 11. točko »Kadrovske zadeve«. Pri razpravi o dnevnem redu ...Več »

Podpis pogodbe o dobavi in montaži šotorskega objekta na lokaciji Športnega parka Breza

08. oktobra 2020

Danes, 08.10.2020 sta župan Dušan Krštinc in predstavnik podjetja Schwarzman d.o.o. podpisala Pogodbo o dobavi in montaži šotorskega objekta na lokaciji Športnega parka Breza. Več »

90-let Gašperšič Rozalije

02. oktobra 2020

01.10.2020 je v visok življenjski jubilej praznovala Rozalija Gašperšič iz Straže. Ob njeni 90-letnici ji je voščil župan Dušan Krštinc s sodelavko, predstavnica KORK Straža in predstavnica Karitasa. Slavljenka je vitalna zdravega in zabavnega duha. Skupaj s svojci se je razveselila obiska in z veseljem poklepetala z gosti. Pa ne samo ...Več »

Evropski teden mobilnosti 2020 - Predstavitev sistema za izposojo koles

16. septembra 2020

V sklopu dogodkov ob Evropskem tednu mobilnosti, smo danes, na parkrišču pred občinsko stavbo v sodelovanju z MO Novo mesto predstavili njihov že uveljavljen sistem izposoje koles GoNm. S tem namenom so nas obiskali predstavniki MO Novo mesto skupaj s podžupanom Boštjanom Groblerjem. Zaznali smo, da je postalo kolesarjenje še posebej ...Več »

90-letnica gospe Marije Pureber

15. septembra 2020

13. septembra je visok življenjski jubilej 90-let praznovala Marija Pureber iz Drganjih sel.  Gospo Marijo je  obiskal župan Dušan Krštinc s sodelavko  in ji zaželel vse dobro ob njenem prazniku. Poleg župana so gospo obiskali  še Marija Zupančič predstavnica Krajevne organizacije rdečega križa Straža, Rozina Kum predstavnica Društva upokojencev Straža ...Več »