22. junija 2017

Ekipa PP PGD Dolenja Straža na Preverjanju znanja Civilne zaščite in Rdečega križa

V soboto 17.06.2017 je v Škocjanu potekalo 23. preverjanje usposobljenosti ekip prve pomoči CZ in RK Dolenjske regije. Sodelovalo je 13 ekip iz osmih dolenjskih in belokranjskih občin. Prvič se je tekmovanja udeležila tudi ekipa PP PGD Dolenja Straža kot ekipa CZ Straža. Ekipo sestavljajo Mojca Poglavc, Matic Smolič, Nejc Poglavc, Primož Pavček, Urška Jakše in Izidor Resman.

Člani ekip smo svoje znanje pokazali na štirih simuliranih nesrečah: prometna nesreča z oskrbo s transportom, delovna nesreča, nesreča ob vodi in reševanje izpod ruševin kot posledica potresa.

Zmagala je ekipa OZRK Novo mesto 1, druga je bila ekipa prve pomoči CZ Krka, d. d., tretja pa ekipa OZRK Novo mesto 2. Vse ostale ekipe so uradno uvrščene na četrto mesto. Ekipa PP PGD Dolenja Straža je po točkah zasedla peto mesto. Ob dejstvu, da gre za pred kratkim ustanovljeno ekipo in časa za trening ni bilo ravno veliko, smo na dosežen rezultat zelo ponosni.

Ob tej priložnosti bi se radi zahvalili Občini Straža, vsem prostovoljcem, ki so nam pomagali kot poškodovanci na vajah, predvsem pa gre zahvala našemu mentorju g. Jakše Alešu.

Vodja ekipe Mojca Poglavc

sdr

Obisk Letališča Bovec

20. junija 2018