11. julija 2017

Dan na Krki

Občina Straža je s pomočjo domačih društev že osmo leto zapored drugi julijski vikend organizirala prireditve v okviru dogodkov Poletni dnevni v Občini Straža.

Petkovo popoldne je bilo namenjeno našim najmlajšim, ki so uživali v muziklu Pepelka in poslikavi  obraza. V večernem času je na mostu potekal koncert vokalne skupine Aria in spust lučk želja.

V soboto so si lahko obiskovalci pod jezom v Straži izposodili supe, rafte, kajake in kanuje, lahko pa so se potapljali pod budnim očesom novomeških potapljačev. Zvečer se je odvila monokomedija 50 odtenkov ženske. Po predstavi so lahko obiskovalci uživali v izdelkih pivovarne Vezir in pokušini salam 21. državne salamiade.

Najbolj odmeven pa bil vsekakor nedeljski spust po reki Krki od Soteske do Zaloga, ki je tudi vključen v projekt Voda za vedno, Kajkaške zveze Slovenij. Na reki Krki je bilo preko 45 čolnov, ki jih je zagotovil organizator. Veliko število obiskovalcev pa je prišlo kar s svojimi plovili. V Zalogu so za vse lačne in žejne poskrbeli člani PGD Dolenja Straža. Ob veliki podpori navijačev, so se med sabo pomerile tudi vaške ekipe. Da pa je bilo popoldne še bolj zabavno, so poskrbeli člani PO Krka iz Novega mesta in ansambel Petan.

V letošnjem letu pišemo novo zgodbo, saj so nas na sami prireditvi presenetili tudi člani vodnih klubov iz Novega mesta, ki so v Zalog pripluli s »Poldetovim splavom« skupaj s podžupanom Boštjanom Groblerjem in Matjažem Kuzmo na krovu splava. Lahko rečemo, da smo skupaj naredili korak v smeri povezovanja turizma in ugotovili smo ne le da Krka živi, ampak da Krka tudi povezuje.

Če potegnemo črto je bilo na vseh treh prireditvah preko 1.500 obiskovalcev in z zadovoljstvom ugotavljamo, da si ljudje želijo takšnih dogodkov in medsebojnega povezovanja.

Več slikovnega materiala vam ponujamo na dannakrki.obcina-straza.si.

P1160117   P1160124

P1160128   P1160143

P1160144   P1160150

P1160208   P1160212