04. avgust 2017

3. izredna seja občinskega sveta Občine Straža

Včeraj je bila v Kulturnem domu v Straži 3. izredna seja občinskega sveta Občine Straža, na kateri se je obravnavala tematika v zvezi s požarom v podjetju  Ekosistemi d.o.o. Uvodoma se je župan Dušan Krštinc  ponovno zahvalil vsem sodelujočim, ki so sodelovali pri tem dogodku.

Na seji so bili prisotni tudi predstavniki institucij in organov, ki so v nadaljevanju poročali o svojem delu in ugotovitvah. Na sejo so bili vabljeni tudi predsednik vlade ter predstavniki Ministrstva za okolje in prostor, predstavniki Inštituta Jožef Štefan ter  Direkcije RS za vode, predstavniki Agencije RS za okolje in Nacionalnega inštitut za javno zdravje, ki pa so svojo prisotnost opravičili. Med poročevalci so bili  Martin Krštinc – CZ Straža, Gregor Blažič-  GRC Novo mesto, Dušan Harlander – Nacionalni laboratorij za zdravje, okolje in hrano, dr. Branko Podpečan – Uprava RS za varno hrano, Simona Humarja – Inšpektorata RS za okolje in prostor, Gregor in Tomislav Kovačič – podjetje Ekosistemi d.o.o. in Franc Plut – CI. Zaradi odsotnosti predstavnikov Agencije RS za okolje in Nacionalnega inštituta za javno zdravje sta povzetek poročila podali sodelavka občinske uprave Manica France Klemenčič in direktorica občinske uprave Tea Urbančič Kavšček.

Po končani razpravi, v kateri so sodelovali tudi prisotni občani so svetniki soglasno sprejeli naslednji sklep:

1) Občinski svet Občine Straža se je seznanil z okoliščinami in posledicami požara v podjetju Ekosistemi d.o.o. in drugimi pravnimi subjekti na lokaciji bivše Opekarne Zalog.

2) Občinski svet Občine Straža zahteva, da Ministrstvo za okolje in prostor za nadzor nad ustreznostjo izvajanja ukrepov za sanacijo posledic požara v Ekosistemih d.o.o. in drugimi pravnimi subjekti na lokaciji bivše Opekarne Zalog ter in odpravo vseh okoljskih posledic požara, oblikuje strokovno komisijo, ki jo sestavljajo strokovnjaki za to pristojnih institucij in organov ter predstavniki občinskega sveta in civilne iniciative.

3) Občinski svet Občine Straža zahteva, da Ministrstvo za okolje in prostor v skladu z 110.e členom ZVO, nemudoma izda odločbo za izvedbo najustreznejših sanacijskih ukrepov in zahteva od podjetja Ekosistemi d.o.o. in drugimi odgovornimi subjekti na lokaciji bivše Opekarne Zalog, da takoj finančno in operativno pristopi k odpravi vseh posledic požara in nastale škode do konca leta 2017.

4) Občinski svet Občine Straža zahteva od Vlade Republike Slovenije, da za namen odprave posledic požara v Občini Straža zagotovi potrebna finančna sredstva in nudi vso podporo pri pridobivanju informacij in podatkov.

5) Občinski svet Občine Straža zahteva, da Agencija RS za okolje nemudoma odpravi vsa okoljevarstvena dovoljenja, izdana za to lokacijo, zaradi uničenja objektov in opreme.

6) Občinski svet Občine Straža daje pobudo Inšpektoratu za okolje in prostor RS, da nadzoruje sanacijo, tudi v smislu pridobivanja vseh potrebnih dovoljenj.

7) Občinski svet občine Straža podpira peticijo Civilne iniciative.

8) Občinski svet občine Straža daje pobudo županu, da zagotovi preventivni zdravstveni pregled vseh udeleženih pri gašenju in vseh tistih, ki so bili neposredno ogroženi s posledicami požara.

9) Občinski svet Občine Straža imenuje Lidijo Plut za članico Komisije za nadzor nad ustreznostjo izvajanja posledic požara v Ekosistemih d.o.o.

POSTAVITEV AVTOMATSKEGA ZUNANJEGA DEFIBRILATORJA-AED

14. avgust 2017

S strani Ministrstva za zdravje smo prejeli  sklep o sofinanciranje nakupa avtomatskega zunanjega defibrilatorja – AED z zunanjo omarico. Defibrilator se bo namestil na Mladinski dom Drganja sela. Vrednost sofinanciranja, nakupa in postavitve defibrilatorja, znaša 1.750 EUR.Več »

Ureditev dodatnega prostora v vrtcu na Stari cesti.

08. avgust 2017

Ureditev dodatnega prostora v vrtcu na Stari cesti. V vrtec Krkine lučke pri OŠ Vavta vas je bilo z letošnjim vpisom vpisanih več otrok, kot so trenutne kapacitete vrtca in dislocirane enote v Straži. Zaradi tega je župan Dušan Krštinc podal predlog, da se uredi še dodaten prostor v vrtcu ...Več »

3. izredna seja občinskega sveta Občine Straža

04. avgust 2017

3. izredna seja občinskega sveta Občine StražaVčeraj je bila v Kulturnem domu v Straži 3. izredna seja občinskega sveta Občine Straža, na kateri se je obravnavala tematika v zvezi s požarom v podjetju  Ekosistemi d.o.o. Uvodoma se je župan Dušan Krštinc  ponovno zahvalil vsem sodelujočim, ki so sodelovali pri tem ...Več »

Sestanek župana s predstavniki CI Zalog - Loke

27. julij 2017

Sestanek župana s predstavniki CI Zalog - LokeV sredo, 26. 07. 2017 ob 20. uri je imel župan na sedežu občine sestanek s petimi predstavniki Civilne iniciative Zalog-Loke, kjer so se dogovorili o skupnem delovanju pri reševanju problematike v zvezi s požarom v podjetju Ekosistemi d.o.o. in dejavnostmi, ki se ...Več »

Obisk predsednika vlade v podjetju Ekosistemi d.o.o.

27. julij 2017

Obisk predsednika vladePredsednik vlade Miro Cerar  je včeraj, 26. 07. 2017 skupaj z ministrico za okolje in prostor Ireno Majcen obiskal pogorišče in si ogledal v nedavnem požaru uničeno podružnico podjetja Ekosistemi. Cerar se je najprej zahvalil vsem gasilcem in vsem drugim, ki so požrtvovalno pomagali gasiti ta zelo zahteven požar. Poudaril je, ...Več »

11. julij 2017

Dan na KrkiObčina Straža je s pomočjo domačih društev že osmo leto zapored drugi julijski vikend organizirala prireditve v okviru dogodkov Poletni dnevni v Občini Straža.Petkovo popoldne je bilo namenjeno našim najmlajšim, ki so uživali v muziklu Pepelka in poslikavi  obraza. V večernem času je na mostu potekal koncert vokalne ...Več »