25. septembra 2018

4. pokal Straže

Po ulicah Straže je v nedeljo potekala četrta dirka za Pokal občine Straža. Dirka je štela za pokal Slovenije zato so se na staru zbrali vsi najboljši slovenski kolesarji in kolesarke do sedemnajstega leta starosti. Dirko je popestrilo nekaj udeležencev iz Avstrije in Hrvaške.

Kolesarska sezona se počasi končuje. Dečki in mladinci so se v Straži pomerili na eni od zadnjih dirk v sezoni. Na tradicionalni progi preko Kregarjevega hriba smo lahko spremljali zanimive dirke v štirih kategorijah. Največ uspeha so imeli Idrijčani pri fantih in Kranjčanke pri dekletih. Po posameznih kategorijah so zmagali: Sven Aleksander Mernik Bikerpublic, Hana Gnezda Sloga Idrija 1902 Idrija, Marcel Skok Sloga 1902 Idrija, Neja kalan KK Kranj, Grega Podlesnik Tanin Sevnica, Tjaša Sušnik KK Kranj, Fran Miholjevič BK Rijeka, Tajda Mogorič.

Lepo vreme je na dirko privabilo številne gledalce, ter otroke ki so se pomerili na otroški dirki dolgi 250 m. Bili so prava atrakcija in so lepo popestrili dirko sami pa doživeli lepo športno s kolesom obarvano popoldne. Z izpeljano sta bila tudi organizatorja dirke občina Straža in KK Adria Mobil, predvsem, ker nihče od udeležencev ni padel in so živi in zdravo ter z lepimi vtisi odšli domov na vse konce Slovenije in tujine.

Zapisal:

Srečko Glivar

FOTO: Peter Gregorčič

Otvoritev razstave Zdravka Červa

15. oktobra 2018

Po devetih letih je na ogled postavil svoja slikarska dela umetnik Zdravko Červ, ki je devetnajst let živel in ustvarjal v Straži. Otvoritev razstave je bila v petek, 12.10.2018 v Kulturnem domu v Straži. To je umetnikova 20.-jubilejna razstava in si jo bo možno ogledati vse do 17. novembra.Dogodka ob otvoritvi, ...Več »

V Zalogu tokrat monitoring tal po požaru v podjetju Ekosistemi

13. oktobra 2018

http://www.mop.gov.si/si/medijsko_sredisce/novica/8525/ Več »

Srečanje starejših občanov

10. oktobra 2018

V soboto, 06.10.2018 je bilo v prostorih Osnovne šole Vavta vas uspešno izpeljano tradicionalno srečanje starejših občanov, ki ga organizira domače društvo upokojencev. Na povabilo društva se je srečanja udeležil tudi župan Dušan Krštinc.    Več »