25. septembra 2018

4. pokal Straže

Po ulicah Straže je v nedeljo potekala četrta dirka za Pokal občine Straža. Dirka je štela za pokal Slovenije zato so se na staru zbrali vsi najboljši slovenski kolesarji in kolesarke do sedemnajstega leta starosti. Dirko je popestrilo nekaj udeležencev iz Avstrije in Hrvaške.

Kolesarska sezona se počasi končuje. Dečki in mladinci so se v Straži pomerili na eni od zadnjih dirk v sezoni. Na tradicionalni progi preko Kregarjevega hriba smo lahko spremljali zanimive dirke v štirih kategorijah. Največ uspeha so imeli Idrijčani pri fantih in Kranjčanke pri dekletih. Po posameznih kategorijah so zmagali: Sven Aleksander Mernik Bikerpublic, Hana Gnezda Sloga Idrija 1902 Idrija, Marcel Skok Sloga 1902 Idrija, Neja kalan KK Kranj, Grega Podlesnik Tanin Sevnica, Tjaša Sušnik KK Kranj, Fran Miholjevič BK Rijeka, Tajda Mogorič.

Lepo vreme je na dirko privabilo številne gledalce, ter otroke ki so se pomerili na otroški dirki dolgi 250 m. Bili so prava atrakcija in so lepo popestrili dirko sami pa doživeli lepo športno s kolesom obarvano popoldne. Z izpeljano sta bila tudi organizatorja dirke občina Straža in KK Adria Mobil, predvsem, ker nihče od udeležencev ni padel in so živi in zdravo ter z lepimi vtisi odšli domov na vse konce Slovenije in tujine.

Zapisal:

Srečko Glivar

FOTO: Peter Gregorčič

Poletne glasbene urice

22. avgusta 2019

Pihalni orkester Krka je tudi letos med počitnicami organiziral brezplačne glasbene urice, ki se izvajajo v mladinskem domu v Rumanji vasi. Glasbe urice potekajo pod pokroviteljstvom podjetja Krka, MO Novo mesto in Občine Straža in jih obiskuje 69. otrok. Mentorja Borut Turk in Jernej Fabjan poskrbita, da se otroci na ...Več »

Sanacija pogorišča na območju bivše opekarne v Zalogu pri Straži

20. avgusta 2019

Včeraj, 19.08.2019 je krško podjetje Kostak pričelo z odvažanjem odpadkov na pogorišču nekdanje opekarne v Zalogu. Z odvozom odpadkov, ki jih je še za približno 7.500 ton se je tako pričela sanacija pogorišča pred dvema letoma pogorele podružnice družbe Ekosistemi. Župan občine Straža Dušan Krštinc je zadovoljen, da se je odvoz ...Več »

Sprejem evropskih prvakov v raftingu

11. julija 2019

Vabilo - sprejem raftarjev 2019 - Banja LukaVeč »