25. septembra 2018

4. pokal Straže

Po ulicah Straže je v nedeljo potekala četrta dirka za Pokal občine Straža. Dirka je štela za pokal Slovenije zato so se na staru zbrali vsi najboljši slovenski kolesarji in kolesarke do sedemnajstega leta starosti. Dirko je popestrilo nekaj udeležencev iz Avstrije in Hrvaške.

Kolesarska sezona se počasi končuje. Dečki in mladinci so se v Straži pomerili na eni od zadnjih dirk v sezoni. Na tradicionalni progi preko Kregarjevega hriba smo lahko spremljali zanimive dirke v štirih kategorijah. Največ uspeha so imeli Idrijčani pri fantih in Kranjčanke pri dekletih. Po posameznih kategorijah so zmagali: Sven Aleksander Mernik Bikerpublic, Hana Gnezda Sloga Idrija 1902 Idrija, Marcel Skok Sloga 1902 Idrija, Neja kalan KK Kranj, Grega Podlesnik Tanin Sevnica, Tjaša Sušnik KK Kranj, Fran Miholjevič BK Rijeka, Tajda Mogorič.

Lepo vreme je na dirko privabilo številne gledalce, ter otroke ki so se pomerili na otroški dirki dolgi 250 m. Bili so prava atrakcija in so lepo popestrili dirko sami pa doživeli lepo športno s kolesom obarvano popoldne. Z izpeljano sta bila tudi organizatorja dirke občina Straža in KK Adria Mobil, predvsem, ker nihče od udeležencev ni padel in so živi in zdravo ter z lepimi vtisi odšli domov na vse konce Slovenije in tujine.

Zapisal:

Srečko Glivar

FOTO: Peter Gregorčič

Otvoritev Doma Partizana

12. decembra 2018

Občina Straža je 11.12.2018 odprla vrata prenovljenemu Domu partizana v Vavti vasi, ki ga je odkupila v letu 2016. Postopoma je pričela s sanacijo ostrešja, zamenjavo stavbnega pohištva letos pa je prenovila njegovo notranjost. Obnovljena je bila kotlovnica, športna dvorana, ki bo služila za rekreacijo (namizni tenis, badminton, strelišče, jutranjo ...Več »

Srečanje obrtnikov in podjetnikov

07. decembra 2018

Območna obrtno-podjetniška zbornica Novo mesto je organizirala že 23. decembrsko srečanje obrtnikov in podjetnikov. Na dogodku so podelili priznanja številnim obrtnikom jubilantom. Srečanja se je udeležil tudi župan Dušan Krštinc, ki je jubilantom občine Straža čestital in zaželel še veliko poslovnih uspehov. JUBILANTI OOZ NOVO MESTO V LETU 2018 IZ OBČINE ...Več »

Prireditev ob dnevu prostovoljstva v Občini Straža

07. decembra 2018

Občina Straža je 5.12.2018, v Kulturnem domu Straža pripravila prireditev v počastitev dneva prostovoljstva. Župan je sprejel posameznike, predstavnike nevladnega sektorja, predstavnike različnih organizaciji s področja javnega, zasebnega in širšega družbenega življenja, ki so na kakršen koli način povezani s prostovoljstvom. Zavedati se moramo, da nas prostovoljstvo lahko navdihuje, obogati z ...Več »