25. septembra 2018

4. pokal Straže

Po ulicah Straže je v nedeljo potekala četrta dirka za Pokal občine Straža. Dirka je štela za pokal Slovenije zato so se na staru zbrali vsi najboljši slovenski kolesarji in kolesarke do sedemnajstega leta starosti. Dirko je popestrilo nekaj udeležencev iz Avstrije in Hrvaške.

Kolesarska sezona se počasi končuje. Dečki in mladinci so se v Straži pomerili na eni od zadnjih dirk v sezoni. Na tradicionalni progi preko Kregarjevega hriba smo lahko spremljali zanimive dirke v štirih kategorijah. Največ uspeha so imeli Idrijčani pri fantih in Kranjčanke pri dekletih. Po posameznih kategorijah so zmagali: Sven Aleksander Mernik Bikerpublic, Hana Gnezda Sloga Idrija 1902 Idrija, Marcel Skok Sloga 1902 Idrija, Neja kalan KK Kranj, Grega Podlesnik Tanin Sevnica, Tjaša Sušnik KK Kranj, Fran Miholjevič BK Rijeka, Tajda Mogorič.

Lepo vreme je na dirko privabilo številne gledalce, ter otroke ki so se pomerili na otroški dirki dolgi 250 m. Bili so prava atrakcija in so lepo popestrili dirko sami pa doživeli lepo športno s kolesom obarvano popoldne. Z izpeljano sta bila tudi organizatorja dirke občina Straža in KK Adria Mobil, predvsem, ker nihče od udeležencev ni padel in so živi in zdravo ter z lepimi vtisi odšli domov na vse konce Slovenije in tujine.

Zapisal:

Srečko Glivar

FOTO: Peter Gregorčič

Županov sprejem za učence OŠ Vavta vas ob zaključku šolskega leta

14. junija 2019

Na Občini Straža vsako leto, ob koncu šolskega leta organiziramo sprejem za vse devetošolce. Tako je tudi danes, 14.06.19, župan Dušan Krštinc skupaj s sodelavkami v Kulturnem domu v Straži sprejel učence zadnjih razredov osnovne šole Vavta vas. Na novi življenjski poti jim je zaželel vse dobro in uspešno premagovanje ...Več »

Prostovoljka leta 2018

12. junija 2019

V ponos nam je, da imamo v občini Straža mlado dekle, ki se ponaša z nazivom "Naj prostovoljka 2018". To je Mojca Muhič, dijakinja 3. letnika Gimnazije Novo mesto, ki je bila kot prostovoljka leta izbrana med mladimi, starimi do 19. let. Njen trud in  požrtvovalno delo so prepoznali prav na Gimnaziji Novo ...Več »

Turizem in vrtec

24. maja 2019

V letošnjem šolskem letu naš vrtec prvič sodeluje s turistično zvezo Slovenije. Tema letošnjega projekta je Z igro do prvih turističnih korakov, rdeča nit pa Turistični spominek mojega kraja. V projektu so sodelovale najstarejše štiri skupine našega vrtca. To so Medvedki, Pikapolonice, Zmajčki in Ribice. Zdi se nam pomembno, da že ...Več »