25. septembra 2018

4. pokal Straže

Po ulicah Straže je v nedeljo potekala četrta dirka za Pokal občine Straža. Dirka je štela za pokal Slovenije zato so se na staru zbrali vsi najboljši slovenski kolesarji in kolesarke do sedemnajstega leta starosti. Dirko je popestrilo nekaj udeležencev iz Avstrije in Hrvaške.

Kolesarska sezona se počasi končuje. Dečki in mladinci so se v Straži pomerili na eni od zadnjih dirk v sezoni. Na tradicionalni progi preko Kregarjevega hriba smo lahko spremljali zanimive dirke v štirih kategorijah. Največ uspeha so imeli Idrijčani pri fantih in Kranjčanke pri dekletih. Po posameznih kategorijah so zmagali: Sven Aleksander Mernik Bikerpublic, Hana Gnezda Sloga Idrija 1902 Idrija, Marcel Skok Sloga 1902 Idrija, Neja kalan KK Kranj, Grega Podlesnik Tanin Sevnica, Tjaša Sušnik KK Kranj, Fran Miholjevič BK Rijeka, Tajda Mogorič.

Lepo vreme je na dirko privabilo številne gledalce, ter otroke ki so se pomerili na otroški dirki dolgi 250 m. Bili so prava atrakcija in so lepo popestrili dirko sami pa doživeli lepo športno s kolesom obarvano popoldne. Z izpeljano sta bila tudi organizatorja dirke občina Straža in KK Adria Mobil, predvsem, ker nihče od udeležencev ni padel in so živi in zdravo ter z lepimi vtisi odšli domov na vse konce Slovenije in tujine.

Zapisal:

Srečko Glivar

FOTO: Peter Gregorčič

Novoletna okrasitev v občini Straža

05. decembra 2019

V veselem mesecu decembru nas obiščejo kar trije dobri možje. Da bodo lažje našli pot do naših domov, bomo tudi v naši občini 05.12., na Miklavžev večer, prižgali tudi novoletne lučke. Novoletne lučke nam bodo z igro veselih barv in svetlobe pričarale še bolj čaroben mesec.Več »

Srečanje sodelujočih v projektu Večgeneracijski center Skupaj

29. novembra 2019

V prostorih Razvojno izobraževalnega centra Novo mesto so 29.11.2019 pripravili srečanje partnerjev, izvajalcev, prostovoljcev in udeležencev projekta Večgeneracijski center Skupaj, katerega podpira tudi naša občina. Na srečanju so se predstavila društva in institucije, ki sodelujejo v omenjenem  projektu preko plesa, okušanja, petja, dramske igre, ročnih spretnosti...  Med drugimi sta se predstavila s ...Več »

100-letnica gospe Štefanije Petan

29. novembra 2019

Danes visok življenjski jubilej 100-let praznuje Štefanija Petan iz Straže. Gospo Štefanijo so v Domu starejših občanov poleg svojcev obiskali tudi župan Dušan Krštinc, podžupanja Katarina Petan ter predstavnice Društva upokojencev Straža, KORK Straža in Karitasa in ji zaželeli vse dobro ob njenem visokem jubileju. Voščilo ji je tudi osebje doma ...Več »