25. septembra 2018

4. pokal Straže

Po ulicah Straže je v nedeljo potekala četrta dirka za Pokal občine Straža. Dirka je štela za pokal Slovenije zato so se na staru zbrali vsi najboljši slovenski kolesarji in kolesarke do sedemnajstega leta starosti. Dirko je popestrilo nekaj udeležencev iz Avstrije in Hrvaške.

Kolesarska sezona se počasi končuje. Dečki in mladinci so se v Straži pomerili na eni od zadnjih dirk v sezoni. Na tradicionalni progi preko Kregarjevega hriba smo lahko spremljali zanimive dirke v štirih kategorijah. Največ uspeha so imeli Idrijčani pri fantih in Kranjčanke pri dekletih. Po posameznih kategorijah so zmagali: Sven Aleksander Mernik Bikerpublic, Hana Gnezda Sloga Idrija 1902 Idrija, Marcel Skok Sloga 1902 Idrija, Neja kalan KK Kranj, Grega Podlesnik Tanin Sevnica, Tjaša Sušnik KK Kranj, Fran Miholjevič BK Rijeka, Tajda Mogorič.

Lepo vreme je na dirko privabilo številne gledalce, ter otroke ki so se pomerili na otroški dirki dolgi 250 m. Bili so prava atrakcija in so lepo popestrili dirko sami pa doživeli lepo športno s kolesom obarvano popoldne. Z izpeljano sta bila tudi organizatorja dirke občina Straža in KK Adria Mobil, predvsem, ker nihče od udeležencev ni padel in so živi in zdravo ter z lepimi vtisi odšli domov na vse konce Slovenije in tujine.

Zapisal:

Srečko Glivar

FOTO: Peter Gregorčič

Občina Straža ob Tednu otroka

14. oktobra 2019

Občina Straža  je tudi ob letošnjem tednu otroka v sodelovanju z Osnovno šolo Vavta vas in vrtcem Krkine lučke pripravila aktivnosti in dogodke za naše najmlajše. Tako je v osnovni šoli v ponedeljek gospa Jana Dular spregovorila na svojem predavanju Toplo srce Afrike tudi o tem kakšno je življenje otrok v afriških državah. Župan in ...Več »

Obisk predsednika Balinarske zveze Slovenije

14. oktobra 2019

Prejšnji teden je bil na sestanku pri županu Dušanu Krštincu predsednik Balinarske zveze Slovenije Primož Marinko s svojo ekipo. Skupaj s predsednikom ŠRD Breza Damjanom Jermanom so si ogledali balinišče v športnem parku Breza ter se pogovorili o možnostih dolgoročnega sodelovanja in sofinanciranju pri izgradnji nadstrešnice na balinišču. Več »

1. Odprto prvenstvo Straže v streljanju z zračnim orožjem

14. oktobra 2019

V soboto, 12.10.2019 je v Straži potekalo 1. Odprto prvenstvo Straže v streljanju z zračnim orožjem. Dogodka se je udeležil tudi domači župan  Dušan Krštinc, ki je podelil medalje najboljšim pionirjem in članom.  Več »