30. aprila 2020

Čestitka za praznik dela

Predstavitev projekta "Rekonstrukciji javne poti JP -791231 v Vavti vasi"

04. junija 2020

Včeraj, 03.06.2020 je bil občanom Vavte vasi predstavljen projekt "Rekonstrukciji javne poti JP -791231 v Vavti vasi".   Več »

Rekonstrukcija javne poti v Vavti vasi

02. junija 2020

Včeraj, 01.06.2020 sta Dušan Krštinc, župan Občine Straža, in Darko Jakofčič, direktor podjetja IMP Gradnje d.o.o. iz Ljubljane, podpisala pogodbo o rekonstrukciji javne poti JP -791231 v Vavti vasi. Investicija obsega rekonstrukcijo obstoječe ceste v dolžini 600 m, od križišča z regionalno cesto pri Mireni do stadiona v Vavti vasi. V ...Več »

Preplastitev treh odsekov občinskih cest

02. junija 2020

Včeraj, 01.06.2020 sta Dušan Krštinc, župan Občine Straža, in Martin Gosenca, predsednik uprave podjetja CGP d.d., podpisala pogodbo o preplastitvi občinskih cest. Investicija obsega preplastitev treh odsekov občinskih cest in sicer odsek JP-791831 na Drganjih selih v dolžini 380 m, odsek JP-790931 v Dolenji Straži v dolžini 270 m in odsek ...Več »

Pridružitev občin Mirna in Mokronog Trebelno k skupni občinski upravi

06. maja 2020

Občinske svetnice in svetniki občine Straža so na korespondenčni seji sprejeli predlog Odloka o ustanovitvi Skupne občinske uprave občin Dolenjske, ki omogoča pridružitev občin Mirna in Mokronog -Trebelno k skupni občinski upravi, ki sta izrazili namero po sodelovanju. Skupna občinska uprava občin Dolenjske tako združuje Mestno občino Novo mesto, Občino Straža, Občino Trebnje, ...Več »

30. aprila 2020

Čestitka za praznik dela Vsem občankam in občanom občine Straža iskrene čestitke za mednarodni praznik dela, 1. maj.  Več »

Voščilo župana ob občinskem prazniku

20. aprila 2020

Drage občanke in občani občine Straža! Občina Straža praznuje 22. 4. občinski praznik, a letošnji je nekaj posebnega, saj ga ne bomo proslavili kot običajno. A tisto, kar nas povezuje vsa leta,  ste vi občani, ki ste najpomembnejše premoženje vsake skupnosti.  Z vztrajnostjo, trdim delom, medsebojnim razumevanjem lahko gradimo uspeh. Verjamem, ...Več »

Avtobusna linija na relaciji Straža-Podgora-Prečna - Novo mesto

04. marca 2020

Avtobusna linija prevoznika Arriva Dolenjska in Primorska, ki je bila vzpostavljena v lanskem letu  na relaciji Straža-Podgora-Prečna-Novo mesto je tudi v letošnjem letu še vedno aktualna in avtobus vozi po naslednjem voznem redu: Več »