16. november 2016

7. Martinov pohod

Občina Straža je letos skupaj v sodelovanju z Društvom vinogradnikov Straža, Turističnim društvom Straža in domačini vasi Zalog organizirala 7. Martinov pohod. Kljub slabemu vremenu, se je pohoda udeležilo približno 30 ljudi. Štart pohodnikov se je pričel ob 9. uri na železniški postaji v Straži. Pot so nadaljevali do Zaloga, kjer so se udeležili svete maše in blagoslova letošnjih vin z domačim župnikom Jožetom Mervarjem. Po dobrem okrepčilu so nadaljevali pot v Novo goro, Staro goro in Straško goro, kjer so lahko okušali mlada vina. V straški gori pa jih je čakal še zaključek s toplo malico. Glede na to, da jih je celotno pot spremljalo slabo vreme, pa lahko zaključimo z mislijo, da vztrajnih pohodnikov tudi dež ne zmoti.

Martinov pohod 1        Martinov pohod 2      Martinov pohod 3     Martinov pohod 4

11. julij 2017

Dan na KrkiObčina Straža je s pomočjo domačih društev že osmo leto zapored drugi julijski vikend organizirala prireditve v okviru dogodkov Poletni dnevni v Občini Straža.Petkovo popoldne je bilo namenjeno našim najmlajšim, ki so uživali v muziklu Pepelka in poslikavi  obraza. V večernem času je na mostu potekal koncert vokalne ...Več »

22. junij 2017