16. novembra 2021

Čarobna jesen v vrtcu Krkine lučke

KAJ JE BOLJŠE OD NAJVEČJEGA SLADOLEDA,

STOKRAT BOLJŠE OD NAJHITREJŠEGA AVTOMOBILA,

TISOČKRAT BOLJŠE OD TELEVIZORJA?

A VESTE KAJ?

PRESENEČENJA!

PRESENEČENJA SO NAJBOLJŠA NA SVETU!

VESTE KAJ PA LAHKO NAREDIMO Z NJIMI?

ZAPOMNIMO SI JIH!

Namreč v vrtcih nas je pričakalo presenečenje. Otrokom smo pripravile zanimiv, malo drugačen prihod v vrtec. Vstopili ste v jesensko pravljico.

Vrtec smo spremenile v pravljični gozd. Na vhodu vas je pričakal foto-kotiček »jesensko drevo«, kjer so se lahko otroci slikali. Skozi vrtec nas je popeljala stezica, na kateri ni manjkalo čarobnosti, saj je pod našimi nogami šelestelo listje. Pot so nam nakazovale mušnjice in razsvetljevale kresničke – lučke. Prav tako so nas skozi pot požgečkale veje.   Našli ste tudi škratkovi votlini, v kateri ste prelistovali knjige in poslušali pravljice.

V teh malo drugačnih dnevih, ki jih sedaj preživljamo, nas je prav ta dan popeljal v pravljični svet, v svet domišljije, narisal nasmehe na obrazu, ter spomnil, kako malo je potrebno, da smo srečni in veseli mi in naši otroci.

Zapisale: strokovne delavke vrtca Krkine lučke MAJA, METKA in SARA.

Ustvarjalna delavnica - Eterična olja

01. decembra 2021

Na ustvarjalni delavnici  v Dnevnem centru za vse generacije nam je Katarina Kulovec predstavila zdravilni učinek eteričnih olj, ki jih lahko uporabljamo tako v zdravstvene kot tudi v lepotne namene. Udeleženke so si lahko izdelale kopalno sol in nosni inhalator proti prehladu. Več »

Preventivne zdravstvene meritve