8. Martinov pohod

Pohodnike je pot vodila po sprehajalni poti ob reki Krki do Zaloga, kjer je domači župnik Jože Mrvar v cerkvi sv. Martina nagovoril pohodnike, blagoslovil pa je tudi mlado vino.
Oba domača društva  sta skupaj s krajani Zaloga poskrbela, da pohodniki niso odšli  ne lačni in žejni z vasi  Zalog. Pot so nadaljevali skozi Prečno, Novo goro, Staro goro kjer so lahko pokušali mlada vina domačih vinogradnikov. Pohod so zaključili v straški gori, kjer so v zidanici Krštinc pojedli topel obrok in se zabavali z vinogradniškim ansamblom.
Da je Martinov pohod že postal tradicionalen, pa dokazuje tudi to, da se iz leta v leto pohoda udeleži več pohodnikov.

Martinov pohod 3-17 Martinov pohod 2-17 Martinov pohod 1-17

Dan odprtih vrat občine Straža

13. december 2017

Dan odprtih vrat občine StražaV torek, 12.12.2017, je občina Straža za svoje poslovne partnerje prvič pripravila dan odprtih vrat. Svoja vrata smo med 10.00 in 15.00 uro  na široko odprli na sedežu občinske uprave, kot tudi v prostorih režijskega obrata. Tam so si lahko obiskovalci ogledali vso opremo in delovne ...Več »