22. novembra 2017

8. Martinov pohod

V  soboto, 11.11.2017 je bil s strani Občine Straža, Društva vinogradnikov Straža in Turističnega društva Straža organiziran že 8.  Martinov pohod.
Na Martinovo soboto nas je prebudilo sonce, ki je kar klicalo k obisku pohoda. Start pohoda je bil  ob 9.uri z železniške postaje v Straži.
Pohodnike je pot vodila po sprehajalni poti ob reki Krki do Zaloga, kjer je domači župnik Jože Mrvar v cerkvi sv. Martina nagovoril pohodnike, blagoslovil pa je tudi mlado vino.
Oba domača društva  sta skupaj s krajani Zaloga poskrbela, da pohodniki niso odšli  ne lačni in žejni z vasi  Zalog. Pot so nadaljevali skozi Prečno, Novo goro, Staro goro kjer so lahko pokušali mlada vina domačih vinogradnikov. Pohod so zaključili v straški gori, kjer so v zidanici Krštinc pojedli topel obrok in se zabavali z vinogradniškim ansamblom.
Da je Martinov pohod že postal tradicionalen, pa dokazuje tudi to, da se iz leta v leto pohoda udeleži več pohodnikov.

Martinov pohod 3-17 Martinov pohod 2-17 Martinov pohod 1-17

Postavitev ležečih ovir za umiritev prometa na Rožmarinovi ulici

13. marca 2019

Na pobudo občanov Rožmarinove ulice v Vavti vas so zaposleni režijskega obrata namestili ležeči oviri za umiritev prometa. Več »