22. novembra 2019

8. seja občinskega sveta Občine Straža

Občinski svet občine Straža se je včeraj, 21. 11. 2019, sestal na svoji  8. redni seji, na kateri so svetniki med pomembnejšimi točkami obravnavali predlog Proračuna občine Straža za leto 2020 v prvi obravnavi ter ga s petimi glasovi za in enim proti tudi sprejeli. Predlog proračuna je z današnjim dnem že v javni obravnavi. Do 2.12. 2019 je nanj možno dati pobude in predloge. Na dnevnem redu je bil tudi  Načrt ravnanja z nepremičnim premoženjem, ki pa je bil soglasno sprejet. Svetniki liste LKOS so bili predlagatelji točke Strategija razvoja občine Straža. Skozi obsežno razpravo, so si bili svetniki enotni, da gre za zelo pomemben strateški dokument občine in da so s predlaganim gradivom bile bolj kot ne podane samo smernice in izhodišča za pripravo tega dokumenta. Tako so v nadaljevanju soglasno sprejeli sklep, da se do naslednje seje pripravi predlog vizije, za kar je osnova v obstoječem predlogu, predlagajo se področja in strateški cilji in pripravi terminski plan. Prav tako se strategija do sprejema obravnava na vsaki seji.

Čistilna akcija v okolici Dularjevega mlina v Vavti vasi

30. junija 2020

Da bo Straža še bolj v ponos svojim občanom, je danes, 30.6.2020 vodstvo občine organiziralo čistilno akcijo v okolici Dularjevega mlina. Člani Prostovoljnega gasilskega društva Vavta vas, mladi raftaši Rafting kluba Gimpex Straža, Tesar d.o.o. ter zaposleni v režijskem obratu so združili moči in počistili tako brežino, kot tudi samo ...Več »

Akcija Hitrost