19. decembra 2019

9. seja občinskega sveta Občine Straža

Straški občinski svet se je danes  še zadnjič letos  sestal na svoji 9. redni seji. Prisotnih je bilo enajst občinskih svetnic in svetnikov.

Na tej seji so svetniki kot bolj pomembno točko obravnavali Proračun za leto 2020, ki je bil v drugi obravnavi. Do roka so prispeli trije amandmaji na predlog proračuna. Občinski svet je glasoval samo o enem amandmaju, saj sta bila ostala dva umaknjena. Proračun je bil sprejet z devetimi glasovi.

Prav tako je bil sprejet tudi Načrt ravnanja z nepremičnim premoženjem.

Po skrajšanem postopku so bili obravnavani in sprejeti tudi Odlok o Javnem lekarniškem zavodu Dolenjske lekarne Novo mesto, Odlok o ustanovitvi Sveta ustanoviteljic Javnega lekarniškega zavoda Dolenjske lekarne Novo mesto in Odlok o spremembi Odloka o ustanovitvi proračunskega sklada za štipendiranje v Občini Straža.

Ena izmed pomembnih tem današnje seje je bila vsekakor tudi točka Strategija razvoja občine Straža, kjer se je občinski svet seznanil s predlogom vizije, časovnice in strateškimi področji s cilji, ki bodo podlaga za pripravo strategije.

Občinskemu svetu se je na današnji seji pri točki Kadrovske zadeve pridružila nova svetnica Simona Franko, ki je nadomestila Lili Šiler, saj je je le ta podala svoj odstop.

Ob zaključku seje se je župan Dušan Krštinc vsem svetnicam in svetnikom zahvalil za sodelovanje ter jim izročil priložnostna darila.

Delavnica VGC Skupaj

23. septembra 2021

V sklopu projekta VGC Skupaj je bila izpeljana delavnica s koristnimi vrtnarskimi nasveti,  ki jo je vodila gospa Suzana Plut, ki ima bogato znanje s tega področja. Vsak vrtnar ve, da so lahko odrezane vejice, pokošena trava in nagrabljeno listje zelo koristen odpadek in ker s tem poskrbimo tudi za ...Več »

Plesne delavnice - ETM 2021