19. decembra 2019

9. seja občinskega sveta Občine Straža

Straški občinski svet se je danes  še zadnjič letos  sestal na svoji 9. redni seji. Prisotnih je bilo enajst občinskih svetnic in svetnikov.

Na tej seji so svetniki kot bolj pomembno točko obravnavali Proračun za leto 2020, ki je bil v drugi obravnavi. Do roka so prispeli trije amandmaji na predlog proračuna. Občinski svet je glasoval samo o enem amandmaju, saj sta bila ostala dva umaknjena. Proračun je bil sprejet z devetimi glasovi.

Prav tako je bil sprejet tudi Načrt ravnanja z nepremičnim premoženjem.

Po skrajšanem postopku so bili obravnavani in sprejeti tudi Odlok o Javnem lekarniškem zavodu Dolenjske lekarne Novo mesto, Odlok o ustanovitvi Sveta ustanoviteljic Javnega lekarniškega zavoda Dolenjske lekarne Novo mesto in Odlok o spremembi Odloka o ustanovitvi proračunskega sklada za štipendiranje v Občini Straža.

Ena izmed pomembnih tem današnje seje je bila vsekakor tudi točka Strategija razvoja občine Straža, kjer se je občinski svet seznanil s predlogom vizije, časovnice in strateškimi področji s cilji, ki bodo podlaga za pripravo strategije.

Občinskemu svetu se je na današnji seji pri točki Kadrovske zadeve pridružila nova svetnica Simona Franko, ki je nadomestila Lili Šiler, saj je je le ta podala svoj odstop.

Ob zaključku seje se je župan Dušan Krštinc vsem svetnicam in svetnikom zahvalil za sodelovanje ter jim izročil priložnostna darila.

Evropski teden mobilnosti 2020 - Predstavitev sistema za izposojo koles

16. septembra 2020

V sklopu dogodkov ob Evropskem tednu mobilnosti, smo danes, na parkrišču pred občinsko stavbo v sodelovanju z MO Novo mesto predstavili njihov že uveljavljen sistem izposoje koles GoNm. S tem namenom so nas obiskali predstavniki MO Novo mesto skupaj s podžupanom Boštjanom Groblerjem. Zaznali smo, da je postalo kolesarjenje še posebej ...Več »

90-letnica gospe Marije Pureber