29. junija 2020

Akcija Hitrost

Evropski teden mobilnosti 2020 - Predstavitev sistema za izposojo koles

16. septembra 2020

V sklopu dogodkov ob Evropskem tednu mobilnosti, smo danes, na parkrišču pred občinsko stavbo v sodelovanju z MO Novo mesto predstavili njihov že uveljavljen sistem izposoje koles GoNm. S tem namenom so nas obiskali predstavniki MO Novo mesto skupaj s podžupanom Boštjanom Groblerjem. Zaznali smo, da je postalo kolesarjenje še posebej ...Več »

90-letnica gospe Marije Pureber

15. septembra 2020

13. septembra je visok življenjski jubilej 90-let praznovala Marija Pureber iz Drganjih sel.  Gospo Marijo je  obiskal župan Dušan Krštinc s sodelavko  in ji zaželel vse dobro ob njenem prazniku. Poleg župana so gospo obiskali  še Marija Zupančič predstavnica Krajevne organizacije rdečega križa Straža, Rozina Kum predstavnica Društva upokojencev Straža ...Več »

Končana je 34. straška jesen

15. septembra 2020

FOTO UTRINKI Več »

Čistilna akcija EKO 2020

08. septembra 2020

V soboto, 05.09.2020 je v občini Straža potekala čistilna akcija reke Krke, ki jo je organiziral Klub za podvodne aktivnosti Novo mesto. Skupaj z ribiči in člani Rafting kluba Gimpex Straža so očistili strugo reke Krke na območju mostu pri Lokah in mostu v Straži. Pri organizaciji dogodka je sodelovala ...Več »

Operacija: »Ureditev sekundarnih biotopov na območju opuščenih glinokopov opekarne Zalog za obisk javnosti«

07. septembra 2020

Občina Straža je v začetku septembra pričela z urejanjem biotopov v Zalogu. Pričelo se je z mulčanjem in ročnim odstranjevanjem spodrasti, Ribiška družina Novo mesto pa je naredila izlov rib na delu kjer se posega v ribnik. V nadaljevanju se bodo uredile krožne poti, manjša dela pri ureditvi habitatov, odstranitev mulja, ...Več »

Tabor Mojca v Dolenjskih Toplicah

27. julija 2020

Tabor Mojca v Dolenjskih Toplicah Letošnja novost Tabora Mojca, ki poteka pod okriljem DPM Mojca Novo mesto je tudi dnevno varstvo otrok. Donatorska sredsva je prispevala tudi Občina Straža. Iz tabora sporočajo še, da je ob prijavi možno vnovčiti tudi turistične bone. Več »

90-let Franca Krena

23. julija 2020

Danes 23.07.2020  visok življenjski jubilej praznuje Franc Kren iz Straže. Ob njegovi  90-letnici mu je voščil  župan Dušan Krštinc s sodelavko,  predstavnica KORK Straža Marija Zupančič, predsednica Društva upokojencev Straža Rozina Kum in predstavnica Karitasa Tisovec Marica. Slavljenec je vitalen, zdravega in zabavnega duha. Skupaj s  svojci se je  razveselil obiska ...Več »

RIC počitniške delavnice

08. julija 2020

ZLOŽENKA_POČITNICE_JUL-AVG_2020_StražaVeč »

Čistilna akcija v okolici Dularjevega mlina v Vavti vasi

30. junija 2020

Da bo Straža še bolj v ponos svojim občanom, je danes, 30.6.2020 vodstvo občine organiziralo čistilno akcijo v okolici Dularjevega mlina. Člani Prostovoljnega gasilskega društva Vavta vas, mladi raftaši Rafting kluba Gimpex Straža, Tesar d.o.o. ter zaposleni v režijskem obratu so združili moči in počistili tako brežino, kot tudi samo ...Več »