27. marca 2019

Čistilna akcija

Komunala Novo mesto nas je 22. 3. 2019, ob svetovnem dnevu voda, povabila k sodelovanju na tradicionalni čistilni akciji.
Akcije smo se udeležili na vseh treh lokacijah našega vrtca, otroci iz vseh skupin in vse strokovne delavke. Očistili smo okolico vrtca, vsa igrišča in terase.
Na igrišču v Vavti vasi smo počistili celotno čutno pot in obenem otroke spodbujali k ločevanju odpadkov.
Prav vsi radi pristopimo takšnim pobudam in akcijam saj s tem skrbimo za naše okolje in s tem otroke navajamo na skrb za čisto okolje, ločevanje odpadkov ter delovne navade.
Sabina Krštinc

V petek ( 22.3.) je bil svetovni dan vode, zato smo se učenci 5.a skupaj z razredničarko odločili, da bomo eno šolsko uro namenili ekologiji in očistili ožjo okolico šole. Vsak učenec je dobil rokavico, vsi skupaj pa nekaj vreč za smeti in tako opremljeni smo začeli z delom. Ko smo pobirali smeti, smo se zgražali nad tem, kaj vse ljudje odvržejo v naravo. Očistili smo tudi šolskego igrišče in delno pešpot ob Krki. Ko smo končali s čiščenjem, so bile tri vreče popolnoma polne, mi pa zelo zadovoljni, da smo prispevali nekaj za našo bolj čisto okolico.

Zapisala : Lina Došlić 5.a OŠ Vavta vas

Obvestilo za javnost SOU OD

21. oktobra 2020

OBVESTILO ZA JAVNOST AKCIJA NADZORA NAD ODLAGANJEM KOMUNALNIH ODPADKOV NA OBMOČJU OBČINE STRAŽA Skupna občinska uprava občin Dolenjske, Medobčinski inšpektorat, v smislu osveščanja javnosti, v skladu z drugo in tretjo alinejo prvega odstavka 33. člena Zakona o inšpekcijskem nadzoru (ZIN, Uradni list RS, št. 43/2007 in 40/2014), obvešča občane in občanke Občine Straža, ...Več »