18. septembra 2018

Čistilna akcija ” Očistimo Slovenijo”

OČISTIMO SLOVENIJO- ŠE ZADNJIČ

Občina Straža je pristopila k vseslovenskemu projektu Očistimo Slovenijo – še zadnjič, ki je potekala v soboto 15.septembra 2018, pod sloganom OČISTIMO SLOVENIJO.

Čistilna akcija je potekala po občini Straža. Zelo aktivno so se je udeležili osnovnošolci OŠ Vavta vas z enoto vrtca, kateri so izvedli akcijo že med tednom, dijaki Gimnazije Novo mesto, ki živijo v naši občini, Okoljsko gibanje Dolenjska- Društvo Bober, PGD Dolenja Straža, občani občine Straža, uslužbenke občinske uprave z režijskim obratom. Čistilne akcije se je udeležil tudi župan Dušan Krštinc.

Učenci OŠ Vavta vas in otroci iz enote vrtca so očistili okolico šole, peš pot od Šolskega mostu proti Straži, pot do Jurke vasi in stadion Vavta vas.

Dijaki Gimnazije Novo mesto so očistili staro deponijo pri letališču Prečna, občani in posamezni predstavniki PGD Dolenja Straža so očistili pešpot do Marijinega znamenja v Dolenji Straži.

Predstavnice občinske uprave so pobrale odpadke ob cesti od ŠRD Breza do naselja Zalog.

Komunala Novo mesto je opravila takojšen odvoz odpadkov, ki so se nabrali in deponirali v športnem parku Breza. Ostali odpadki se bodo odpeljali z rednim odvozom odpadkov.

Vsi udeleženci so prejeli zaščitne rokavice in vrečke za sortiranje odpadkov. Po končani sobotni akciji so vsi udeleženci prejeli malico in pijačo.

Čistilna akcija je bila zelo uspešna.

Varujmo naše okolje in spoštujmo naravo!

Zapisala: Manica France Klemenčič

V petek, 14. septembra 2018, smo se učenci in učitelji OŠ Vavta vas vključili v vseslovenski projekt Očistimo Slovenijo – še zadnjič. Učenci 5. b so se sprehodili po okolici šole in pobrali smeti. Učenci 8. a pa so se odpravili po šolski poti čez Šolski most proti Straži. Večinoma so nabrali embalažo in nekaj mešanih odpadkov, sicer pa smo ugotovili, da je naše okolje čisto. Naj ostane takšno še naprej.

Zapisala: Metka Starešinič

»OČISTIMO SLOVENIJO« TUDI V VRTCU

V sklopu projekta »Očistimo Slovenijo«, smo tudi v vrtcu pridno zavihali rokave. Prav vsi otroci, od najmlajših do najstarejših, so ponovili svoje znanje o ločevanju smeti, ter o onesnaževanju in čistoti okolja.

Vse sodelujoče skupine so dobile različne vrečke, kamor so pravilno razvrstili odpadke in vsak otrok je dobil rokavičko. Skupine so se odpravile na različne kraje, eni po pešpoti do Straže, drugi do Jurke vasi, tretji so počistili igrišče, eni so se odpravili na stadion,…

Prav ponosni smo na naše malčke, saj jim je mar za naše lepo okolje.

Zapisala: Sabina Krštinc

Novoletna okrasitev v občini Straža

05. decembra 2019

V veselem mesecu decembru nas obiščejo kar trije dobri možje. Da bodo lažje našli pot do naših domov, bomo tudi v naši občini 05.12., na Miklavžev večer, prižgali tudi novoletne lučke. Novoletne lučke nam bodo z igro veselih barv in svetlobe pričarale še bolj čaroben mesec.Več »