27. februar 2017

Čistilna akcija urejanje brežin in struge reke Krke

Sekanje, požiganje ali drugačno uničevanje živih mej, grmišč in s suho zarastjo poraslih površin po pašnikih, travnikih in poljih je prepovedano v času gnezdenja ptic in poleganja mladičev, med 1. marcem in 1. avgustom. Čistilna akcija je potekala dolvodno reke Krke in sicer od Dularjevega mlina do novega šolskega mostu. Namen je bil očistiti brežine, odstranitev suhih dreves in suhega rastja na obrobnih kmetijskih površin.Koordinator čistilne akcije je bila Manica France Klemenčič, zaposlena kot višji svetovalec za okolje in prostor na občini Straža. Udeležba na akciji je bila kar velika saj se jo je udeležilo cca 80 ljudi, udeleženci so bili posamezni člani društev PGD Vavta vas, PGD Dolenja Straža, Ribiško društvo, Raftarji, predstavnik podjetja Tesar d.o.o., vaščani Vavte vasi in Jurke vasi in ostali občani. Zahvaljujemo se vsem in vsakemu posamezniku posebej za doprinos k uspešno izvedeni čistilni akciji. Zahvaljujemo se tudi pekarni Drini, ki je poskrbela za pustno poslastico.Akcije se je aktivno udeležil župan Dušan Krštinc in predsednik države Borut Pahor.

Namen akcije je bil urediti in ohraniti našo lepotico, naravno vrednoto reko Krko. Čistilna akcija je uspela in se bo nadaljevala v jesenskem času.

P1150864      P1150871

P1150888      P1150889

P1150892      P1150904

P1150918      P1150922