27. februar 2017

Čistilna akcija urejanje brežin in struge reke Krke

V občini Straža se je v soboto, 25.02.2017 vršila delavno čistilna akcija urejanja brežin in struge reke Krke. Potekala je od 8:00 do 12:00 ure. Zaključila se je s skupno malico pri gasilskemu domu v Vavti vasi.

Sekanje, požiganje ali drugačno uničevanje živih mej, grmišč in s suho zarastjo poraslih površin po pašnikih, travnikih in poljih je prepovedano v času gnezdenja ptic in poleganja mladičev, med 1. marcem in 1. avgustom. Čistilna akcija je potekala dolvodno reke Krke in sicer od Dularjevega mlina do novega šolskega mostu. Namen je bil očistiti brežine, odstranitev suhih dreves in suhega rastja na obrobnih kmetijskih površin.Koordinator čistilne akcije je bila Manica France Klemenčič, zaposlena kot višji svetovalec za okolje in prostor na občini Straža. Udeležba na akciji je bila kar velika saj se jo je udeležilo cca 80 ljudi, udeleženci so bili posamezni člani društev PGD Vavta vas, PGD Dolenja Straža, Ribiško društvo, Raftarji, predstavnik podjetja Tesar d.o.o., vaščani Vavte vasi in Jurke vasi in ostali občani. Zahvaljujemo se vsem in vsakemu posamezniku posebej za doprinos k uspešno izvedeni čistilni akciji. Zahvaljujemo se tudi pekarni Drini, ki je poskrbela za pustno poslastico.Akcije se je aktivno udeležil župan Dušan Krštinc in predsednik države Borut Pahor.

Namen akcije je bil urediti in ohraniti našo lepotico, naravno vrednoto reko Krko. Čistilna akcija je uspela in se bo nadaljevala v jesenskem času.

P1150864      P1150871

P1150888      P1150889

P1150892      P1150904

P1150918      P1150922

Sestanek župana s predstavniki CI Zalog - Loke

27. julij 2017

Sestanek župana s predstavniki CI Zalog - LokeVčeraj, 26. 07. 2017 je imel župan na sedežu občine sestanek s petimi predstavniki Civilne iniciative Zalog-Loke, kjer so se dogovorili o skupnem delovanju pri reševanju problematike v zvezi s požarom v podjetju Ekosistemi d.o.o. in dejavnostmi, ki se odvijajo na območju bivše ...Več »

Obisk predsednika vlade v podjetju Ekosistemi d.o.o.

27. julij 2017

Obisk predsednika vladePredsednik vlade Miro Cerar  je včeraj, 26. 07. 2017 skupaj z ministrico za okolje in prostor Ireno Majcen obiskal pogorišče in si ogledal v nedavnem požaru uničeno podružnico podjetja Ekosistemi. Cerar se je najprej zahvalil vsem gasilcem in vsem drugim, ki so požrtvovalno pomagali gasiti ta zelo zahteven požar. Poudaril je, ...Več »

11. julij 2017

Dan na KrkiObčina Straža je s pomočjo domačih društev že osmo leto zapored drugi julijski vikend organizirala prireditve v okviru dogodkov Poletni dnevni v Občini Straža.Petkovo popoldne je bilo namenjeno našim najmlajšim, ki so uživali v muziklu Pepelka in poslikavi  obraza. V večernem času je na mostu potekal koncert vokalne ...Več »