23. aprila 2018

Čistilna akcija

V sklopu občinskega praznika se 21.4.2018 odvijala čistilna akcija v Občini Straža. V čistilni akciji se je čistilo rečno dno reke Krke pod lesenim Loškim mostom. Potapljači KPA Novo mesto so iz reke Krke potegnili za traktorsko prikolico salonitne kritine, ki je bila v osemdesetih letih zaradi nesreče prevrnjena v reko Krka. Na rečno brežino se je pripeljala s pomočjo dveh raftov, katere nam je posodilo raftig klub Gimpex iz Straže. Sodelovali so tudi predstavniki gasilskega društva PGD Vavta vas.

Akcija je potekala tudi po posameznih naseljih, Prapreče, Drganja sela in Dolenja Straža. Udeleženci so čistili svoje bivalno okolje. Pri čiščenju so iz gozdnih in obcestnih površin pobirali embalažo, kovinske odpadke in vse kar ne sodi v našo prelepo naravo.

V čistilni akciji je bilo udeleženih več kot šestdeset vaščanov. Akcije so se udeležili tudi župan Občine Straža, predstavniki občinske uprave in fantje iz režijskega obrata. Po končani akciji je občina Straža organizirala skupno malico pri vaškem domu v Praprečah.

Čistilna akcija je bila zelo uspešna.

Čistilna akcija1   Čistilna akcija 2  Čistilna akcija 3

Obisk ministra za okolje

10. januarja 2019

Včeraj, 09.01.2019 je minister za okolje in prostor Jure Leben s svojo ekipo ponovno obiskal Občino Straža, kjer je prisotne seznanil z rezultati novega monitoringa tal in vode ter z nadaljnjimi postopki sanacije pogorišča družbe Ekosistemi. Minister Leben je povedal, da so rezultati vnovičnega monitoringa zaskrbljujoči, saj namreč kažejo, da so ...Več »