20. septembra 2019

Dan brez avtomobila v občini Straža

V četrtek, 19. 09. 2019 smo v naši občini že jubilejno desetič podprli projekt v sklopu evropskega tedna mobilnosti – Dan brez avtomobila.

Dopoldne smo v telovadnici Doma partizana v sodelovanju z gospo Zvonko Potočar iz Razvojno izobraževalnega centra Novo mesto izvedli plesno meditacijske delavnice. Odzivi so bili po večini zelo dobri, saj je precej prisotnih izrazilo željo po še več podobnih aktivnostih.

Popoldne pa je bilo namenjeno našim najmlajšim in smo v stilu letošnjega slogana »Gremo peš« izvedli skupinski sprehod po krožni sprehajalni poti, ki nas je vodila tudi ob reki Krki. Na poti smo za udeležence pripravili različne aktivnosti in presenečenja. Pridružili so se nam tudi člani Društva za slepe in slabovidne iz Novega mesta, ki so nam pokazali kako so tudi slepi ali slabovidni takšni kot ostali ljudje. Vejo, kaj hočejo ali nočejo, znajo in vejo marsikaj, imajo » le« okvaro vida, samo da pri i tem potrebujejo pomoč.

Otroci so lahko preizkusili očala za slabovidnost ter videli kako slepi in slabovidni ljudje pišejo in berejo. Na sprehodu pa se nam je pridružil tudi njihov član, simpatični in zelo zgovorni David, ki je imel kot pomoč ob sebi psičko vodnico Asjo.

Na cilju našega sprehoda nas je pričakal vonj slastnih palačink, ki jih je pripravila prijazna kuharica Vesna iz osnovne šole Vavta vas.

S pomočjo vzgojiteljic iz vrtca Krkine lučke ter učiteljic iz osnovne šole Vavta vas smo z motivom, ki je nastal izpod ustvarjalnih rok učiteljica Bernarda Zemljič pobarvali in olepšali majico, ki jo je vsak udeleženec prejel ob zaključku sprehoda.

Na koncu se zaposleni občinske uprave občine Straža zahvaljujemo vsem, ki ste podprli ta dogodek, predvsem staršem in starim staršem, ki ste pripeljali najmlajše ter vsem, ki ste prispevali nagrade, da smo lahko otrokom pričarali še bolj čaroben dan.

V petek zjutraj smo že ob 5..30 uri sprejeli dijake srednje strojne šole Šolskega centra iz Novega mesta, ki so se iz Dolenjskih Toplic v spremstvu profesorjev in župana Dolenjskih Toplic peš podali v šolo v Novo mesto.

Pospremili smo tudi naše osnovnošolce četrtega in petega razreda, ki so se z učiteljicami peš podali proti Dolenskim Toplicam.

Evropski teden mobilnosti v občini Straža bomo zaključili v nedeljo, 22. 09.2019 s kolesarsko dirko »Za pokal občine Straža«, ki ga organizira Kolesarki klub Adria mobil.

Novoletna okrasitev v občini Straža

05. decembra 2019

V veselem mesecu decembru nas obiščejo kar trije dobri možje. Da bodo lažje našli pot do naših domov, bomo tudi v naši občini 05.12., na Miklavžev večer, prižgali tudi novoletne lučke. Novoletne lučke nam bodo z igro veselih barv in svetlobe pričarale še bolj čaroben mesec.Več »

Srečanje sodelujočih v projektu Večgeneracijski center Skupaj