29. oktobra 2018

Dan odprtih vrat Gasilsko reševalni center Novo mesto

Gasilci GRC Novo mesto so imeli v soboto 27.10.2018 dan odprtih vrat, kjer so obiskovalcem predstavili njihovo delo in opremo. V sklopu dneva odprtih vrat je bil tudi prevzem dveh novih gasilskih vozil. Ključe vozil je  slovesno predal novomeški župan Gregor Macedoni. Dogodka se je udeležil tudi straški župan Dušan Krštinc, ki je tudi sam že vrsto let prostovoljni gasilec.

Dan brez avtomobila v občini Straža

20. septembra 2019

V četrtek, 19. 09. 2019 smo v naši občini že jubilejno desetič podprli projekt v sklopu evropskega tedna mobilnosti - Dan brez avtomobila. Dopoldne smo v telovadnici Doma partizana v sodelovanju z gospo Zvonko Potočar iz Razvojno izobraževalnega centra Novo mesto izvedli plesno meditacijske delavnice. Odzivi so bili po večini zelo ...Več »

17. septembra 2019