07. december 2016

Dan prostovoljstva

Dan prostovoljstva v Straži

Občina Straža je 01.12.2016 v Kulturnem domu v Straži pripravila prireditev v počastitev dneva prostovoljstva. V Zakonu o prostovoljstvu je prostovoljstvo opredeljeno kot družbeno koristna brezplačna aktivnost posameznikov, ki s svojim delom, znanjem in izkušnjami prispevajo k izboljšanju kakovosti življenja posameznikov in družbenih skupin. Prireditve so se udeležili predstavniki Civilne zaščite, prostovoljnih gasilskih društev, Karitasa, Društva upokojencev Straža, Osnovne šole, Rdečega križa, kulturnih društev, športnih društev ter ostali prebivalci ki se zavedajo, kako pomembno je prostovoljstvo.

Zavedati se moramo, da nas prostovoljstvo lahko navdihuje, obogati z novimi izkušnjami, nam da priložnost da se učimo od drugih in nam pomaga pri spoznavanju naših interesov.

Kako pomembno je prostovoljstvo pa sta poudarila tudi slavnostna govornika župan Dušan Krštinc in generalna sekretarka Rdečega križa Slovenije Renata Brunskole.

V okviru te prireditve smo skupaj z Rdečim Križem podelili priznanja krvodajalcem jubilantom za 5 do 50-krat darovano kri. 50-krat je kri daroval Pavček Alojz.

Za dobro vzdušje v dvorani pa so poskrbeli učenci Osnovne šole Vavta vas: Timon Krašovec, Matevž Krštinc, Brina Kren in otroci otroške folklorne skupine z imenom Brbučki.

Vsem prostovoljcem hvala za vaše nesebično delo.

DSC_6339 (2) DSC_6376 (2) DSC_6288 (2) DSC_6268 (2) DSC_6169 (2) ????????????????????????????????????

Javno brezžično omrežje Wi-Fi Straža

25. september 2017

Javno brezžično omrežje Wi-Fi Straža6.9.2017  smo uspešno vzpostavili javno brezplačno brezžično omrežje Wi Fi Straža. Na omrežje se lahko priključite s prenosniki, tablicami, pametnimi telefoni in drugimi prenosnimi napravami.Z omrežjem smo pokrili športni park Breza, okolico občinske stavbe oz. prireditveni prostor za občinsko stavbo. Zaradi preprečevanja zlorab je uporaba omrežja ...Več »

Obisk delegacije veleposlaništva Republike Kitajske pri ZB za vrednote NOB Straža