09. marec 2016

Defibrilator na avtobusni postaji v Straži

Defibrilator v Straži

Občina Straža je skupaj z Zdravstvenim domom Novo mesto namestila defibrilator. Nameščen je na avtobusni postaji, kjer je na vidni lokaciji in ima enostaven dostop.

Prva pomoč, zgodnje prepoznavanje srčnega zastoja, hitro ukrepanje s klicem na 112, temeljiti postopki oživljanja in uporaba avtomatskega defibrilatorja so ključni ukrepi, za eventuelno preživetje bolnika.

Kako ravnamo v primeru, ko defibrilator potrebujemo:

Pripeljemo se do lokacije, odpremo omarico in vzamemo defibrilator. AED defibrilator je namenjen laikom, ki naj ne oklevajo, ko človek potrebuje pomoč. Defibrilator je varna naprava in sama prepozna srčni ritem. V kolikor bo potrebna defibrilacija vas bo na to opozoril in vi boste poskrbeli za varnost ter pritisnili gumb za defibrilacijo. Vaša naloga je da čim prej namestite elektrode – nalepke defibrilatorja na prsni koš obolelega in vključite defibrilator. Le ta vas bo usmerjal skozi potek oživljanja dokler ne bodo prispeli reševalci, ki bodo nadaljevali z oživljanjem.

Upamo, da bo potreba po defibrilatorju čim manjša v primeru njegove uporabe pa verjamemo, da lahko reši marsikatero človeško življenje.

Čistilna akcija urejanje brežin in struge reke Krke

27. februar 2017

Čistilna akcija urejanje brežin in struge reke KrkeV občini Straža se je v soboto, 25.02.2017 vršila delavno čistilna akcija urejanja brežin in struge reke Krke. Potekala je od 8:00 do 12:00 ure. Zaključila se je s skupno malico pri gasilskemu domu v Vavti vasi.Sekanje, požiganje ali drugačno uničevanje živih mej, ...Več »

Večgeneracijski center SKUPAJ