09. marec 2016

Defibrilator na avtobusni postaji v Straži

Defibrilator v Straži

Občina Straža je skupaj z Zdravstvenim domom Novo mesto namestila defibrilator. Nameščen je na avtobusni postaji, kjer je na vidni lokaciji in ima enostaven dostop.

Prva pomoč, zgodnje prepoznavanje srčnega zastoja, hitro ukrepanje s klicem na 112, temeljiti postopki oživljanja in uporaba avtomatskega defibrilatorja so ključni ukrepi, za eventuelno preživetje bolnika.

Kako ravnamo v primeru, ko defibrilator potrebujemo:

Pripeljemo se do lokacije, odpremo omarico in vzamemo defibrilator. AED defibrilator je namenjen laikom, ki naj ne oklevajo, ko človek potrebuje pomoč. Defibrilator je varna naprava in sama prepozna srčni ritem. V kolikor bo potrebna defibrilacija vas bo na to opozoril in vi boste poskrbeli za varnost ter pritisnili gumb za defibrilacijo. Vaša naloga je da čim prej namestite elektrode – nalepke defibrilatorja na prsni koš obolelega in vključite defibrilator. Le ta vas bo usmerjal skozi potek oživljanja dokler ne bodo prispeli reševalci, ki bodo nadaljevali z oživljanjem.

Upamo, da bo potreba po defibrilatorju čim manjša v primeru njegove uporabe pa verjamemo, da lahko reši marsikatero človeško življenje.

Lokostrelsko zunanje regijsko prvenstvo osnovnih in srednjih šol

18. maj 2017

Lokostrelsko zunanje regijsko prvenstvo osnovnih in srednjih šolLokostrelsko zunanje regijsko prvenstvo osnovnih in srednjih šol   Več »

Izpolnil obljubo – postal je evropski prvak v »bench press-u«