02. marec 2016

Dnevnikova izvidnica na obisku v Občini Straža

Dnevnikova izvidnica v Straži

Dnevnikova izvidnica je akcija uredništva časopisa Dnevnik, kjer novinarji in strokovnjaki ocenjujejo splošno podobo kraja (videz, urejenost, čistočo), kulinarično ponudbo, ponudbo športnih dejavnosti, rekreacije, zabave, kulturnih dejavnosti, ponudbo na področju spominkov, spletno stran kraja, TIC – profesionalnost, prijaznost, gostoljubnost kraja ter na koncu še splošni vtis o kraju samem.

Občino Straža je ekipa Dnevnikove izvidnice obiskala zadnji teden v februarju in članek o tem kaj je bilo našim obiskovalcem všeč in pa tudi kje so videli pomanjkljivosti lahko preberete v sredini izdaji Dnevnika (2.marec 2016 )ali na spletni strani: https://www.dnevnik.si/tag/Dnevnikova%20izvidnica.

Dnevnikovi izvedenci so do sedaj obiskali štirinajst krajev. Straža je bila na vrsti kot predzadnja. Prejeli smo 78 točk, kar nas uvršča na šesto mesto po štirinajsti izvidnici.

Gospa Maura Vabič, ki nas je obiskala s svojo družino, je bila zelo navdušena nad prijaznostjo osebja v Knjižnici Straža, TIC-u in domačinov, nad kulinarično ponudbo naših gostincev in seveda nad biserom našega kraja – reko Krko. Strokovnjakom je bila všeč naša spletna stran, ponudba športnih dejavnosti, rekreacije in zabave, možnost namestitve…

Naša največja šibka točka, ki je tudi bistveno doprinesla k slabši oceni pa je (ne)ponudba spominkov. Prav tako so naši obiskovalci pri obisku vinorodnega okoliša želeli poskusit pa tudi kupiti vino – cviček, naših vinogradnikov kot tudi salame, klobase, pletenice pa žal tega ni v naši ponudbi. Želeli so ogledati tudi notranjost naših cerkva, vendar so bila vrata zaklenjena. Potrebno bo tudi več narediti glede označevanja naših znamenitosti, ki bi lahko pritegnile še več turistov.

Iz vsega kar so dobrega in slabega napisali o naši občini nam je spodbuda in napotki za bodoče delo.

Za svoj kraj lahko glasujemo in izberemo najbolj turistom prijazen kraj. Glasovnico za glasovanje dobite v časopisu Dnevnik ali pa glasujete na spletni strani – Dnevnikova izvidnica.

Zato pero ali miško v roke in glasujmo za Stražo. Pokažimo, da smo ponosni na svoj mali kraj z velikim srcem.

Dnevnikova izvidnica         Dnevnikova izvidnica 2          Dnevnikova izvidnica 1

Obnova prostorov v Domu partizana

18. januar 2018

Obnova prostorov v Domu partizana  Več »