02. marec 2016

Dnevnikova izvidnica na obisku v Občini Straža

Dnevnikova izvidnica v Straži

Dnevnikova izvidnica je akcija uredništva časopisa Dnevnik, kjer novinarji in strokovnjaki ocenjujejo splošno podobo kraja (videz, urejenost, čistočo), kulinarično ponudbo, ponudbo športnih dejavnosti, rekreacije, zabave, kulturnih dejavnosti, ponudbo na področju spominkov, spletno stran kraja, TIC – profesionalnost, prijaznost, gostoljubnost kraja ter na koncu še splošni vtis o kraju samem.

Občino Straža je ekipa Dnevnikove izvidnice obiskala zadnji teden v februarju in članek o tem kaj je bilo našim obiskovalcem všeč in pa tudi kje so videli pomanjkljivosti lahko preberete v sredini izdaji Dnevnika (2.marec 2016 )ali na spletni strani: https://www.dnevnik.si/tag/Dnevnikova%20izvidnica.

Dnevnikovi izvedenci so do sedaj obiskali štirinajst krajev. Straža je bila na vrsti kot predzadnja. Prejeli smo 78 točk, kar nas uvršča na šesto mesto po štirinajsti izvidnici.

Gospa Maura Vabič, ki nas je obiskala s svojo družino, je bila zelo navdušena nad prijaznostjo osebja v Knjižnici Straža, TIC-u in domačinov, nad kulinarično ponudbo naših gostincev in seveda nad biserom našega kraja – reko Krko. Strokovnjakom je bila všeč naša spletna stran, ponudba športnih dejavnosti, rekreacije in zabave, možnost namestitve…

Naša največja šibka točka, ki je tudi bistveno doprinesla k slabši oceni pa je (ne)ponudba spominkov. Prav tako so naši obiskovalci pri obisku vinorodnega okoliša želeli poskusit pa tudi kupiti vino – cviček, naših vinogradnikov kot tudi salame, klobase, pletenice pa žal tega ni v naši ponudbi. Želeli so ogledati tudi notranjost naših cerkva, vendar so bila vrata zaklenjena. Potrebno bo tudi več narediti glede označevanja naših znamenitosti, ki bi lahko pritegnile še več turistov.

Iz vsega kar so dobrega in slabega napisali o naši občini nam je spodbuda in napotki za bodoče delo.

Za svoj kraj lahko glasujemo in izberemo najbolj turistom prijazen kraj. Glasovnico za glasovanje dobite v časopisu Dnevnik ali pa glasujete na spletni strani – Dnevnikova izvidnica.

Zato pero ali miško v roke in glasujmo za Stražo. Pokažimo, da smo ponosni na svoj mali kraj z velikim srcem.

Dnevnikova izvidnica         Dnevnikova izvidnica 2          Dnevnikova izvidnica 1

Sestanek župana s predstavniki CI Zalog - Loke

27. julij 2017

Sestanek župana s predstavniki CI Zalog - LokeVčeraj, 26. 07. 2017 je imel župan na sedežu občine sestanek s petimi predstavniki Civilne iniciative Zalog-Loke, kjer so se dogovorili o skupnem delovanju pri reševanju problematike v zvezi s požarom v podjetju Ekosistemi d.o.o. in dejavnostmi, ki se odvijajo na območju bivše ...Več »

Obisk predsednika vlade v podjetju Ekosistemi d.o.o.

27. julij 2017

Obisk predsednika vladePredsednik vlade Miro Cerar  je včeraj, 26. 07. 2017 skupaj z ministrico za okolje in prostor Ireno Majcen obiskal pogorišče in si ogledal v nedavnem požaru uničeno podružnico podjetja Ekosistemi. Cerar se je najprej zahvalil vsem gasilcem in vsem drugim, ki so požrtvovalno pomagali gasiti ta zelo zahteven požar. Poudaril je, ...Več »

11. julij 2017

Dan na KrkiObčina Straža je s pomočjo domačih društev že osmo leto zapored drugi julijski vikend organizirala prireditve v okviru dogodkov Poletni dnevni v Občini Straža.Petkovo popoldne je bilo namenjeno našim najmlajšim, ki so uživali v muziklu Pepelka in poslikavi  obraza. V večernem času je na mostu potekal koncert vokalne ...Več »