04. december 2017

Dobrodelni bazar v vrtcu

V vrtcu Krkine lučke pri OŠ Vavta vas smo se po dveletni želji vendarle odločili za prvi dobrodelni prednovoletni bazar. Želje smo začeli uresničevati in s pridnim delom so naše želje postale resnične. Danes lahko s pokončnimi glavami rečemo, da smo navdušene nad tem kaj nam je uspelo. Vendar tako, kot se lahko pohvalimo z bazarjem, smo več kot ponosne tudi na to, da je nekaj naših vzgojiteljic sprejelo izziv in so prvič nastopile z gledališko predstavo Mojca Pokrajculja kar na velikem odru kulturnega doma v Straži.

Ponosne smo tudi na to, da nam je uspelo, da je cel vrtec živel z dogodkom. Vsak od otrok je za bazar izdelal svoj izdelek, ki ga je naredil z navdušenjem in vsi smo komaj čakali na dan, ko je bila na vrsti prva predstava in otvoritev bazarja. Za bazar smo se potrudile tudi vzgojiteljice, saj smo izdelale adventne venčke, vizitke, namizno in stensko dekoracijo, piškote, svečnike in še veliko novoletnih dobrot.

S prostovoljnimi prispevki in denarjem zbranim od bazarja bi si radi kupili veliko leseno mizo, ki bi jo imeli na igrišču, kjer bi lahko risali in ustvarjali in gugalnice, ki jih trenutno nimamo na igrišču. Potrebujemo pa tudi nove instrumente. Mislim, da je naš cilj več kot dosežen, saj smo po treh uspešnih ponovitvah predstave Mojca Pokrajculja in polni dvorani, s prostovoljnimi prispevki in prispevki od bazarja zbrale nekaj več kot 3.000,00€.

Ob tej priložnosti bi se radi zahvalili najprej vsem staršem, ki podpirajo naše delo, nas s tem spodbujajo in nagrajujejo za vsa naša prizadevanja. Zahvala velja tudi naši ravnateljici ge. Sabini Erjavec, ki je znala prisluhniti našim željam in nam omogočila, da smo bazar lahko pripravili. Da prijetni dogodek ne bo pozabljen je poskrbel Marko Rudolf, ki je dvodnevno dogajanje povzel v fotografiji.

Prav tako se zahvaljujemo Občini Straža in gospodu županu Dušanu Krštincu za podporo in sodelovanje.

Zahvala je namenjena tudi nekaterim podjetjem, ki so znala prisluhniti naši prošnji in so nam pomagali pri nakupu materiala in vsem, ki ste nakazali denarno donacijo. Hvala podjetju Bello transport d.o.o., podjetju Bravia mobil d.o.o., trgovini KZ Krka, Gozdnemu gospodarstvu – Vrtnemu centru Novo mesto in Cvetličarni Straža za donacijo materiala in izposojo cipres ter podjetju Eventus d.o.o.

Še posebna zahvala pa tudi vsem sodelavkam, ki so bile pripravljene slediti sanjam in so z veliko mero zagnanosti in dobre volje sodelovale v projektu.

V upanju, da od sedaj naprej ne bi več sanjale neizpolnjenih želja in da bi še naprej verjele vase, si želimo, da bi naš bazar postal tradicionalen.

Sabina Krštinc

bazar 3 Bazar 2 Slika bazar1

Hiška eksperimentov v OŠ Vavta vas

15. maj 2018