01. julija 2019

Dobrodelni spust za otroke iz projekta Botrstvo

Letošnji Dolenjski dnevi na Krki nosijo tudi dobrodelni pridih. Občina Straža in Rafting klub Gimpex Straža sta ob pričetku letnih počitnic petdesetim otrokom iz projekta Botrstvo v Sloveniji  in prostovoljcem, ki celo leto pomagajo drugim otrokom in naredijo veliko za skupnost in delujejo pod okriljem ZPM Lj.Moste Polje in v sodelovanju z DPM Mojca in DRPD Novo mesto, omogočila pravo adrenalinsko dogodivščino.

S svetovnimi prvaki v raftingu smo jih  29.6. popeljali po reki Krki ter s tem omogočili prijeten začetek počitniških doživetij in enake možnosti vrstnikom. Po spustu z rafti, za zaključek smo gostitelji otrok  prav zanje pripravili še zabavni piknik in jim še dodatno popestrili počitniški dan. Za zabavo je poskrbel Marjan Novina.

Ta dobrodelni spust smo lahko v celoti izpeljali tudi s pomočjo nekaterih donatorjev, ki so z veseljem pristopili k sodelovanju. Hvala za to lepo gesto.
Takšna srečanja želimo vsi skupaj otrokom z manj priložnosti omogočiti prav vsako leto.

17. septembra 2019

Teden mobilnosti - Izlet z avtobusom V okviru tedna mobilnosti Občina Straža vsako leto organizira poseben dan za predšolske otroke. Tako je bilo tudi danes, 17.9.2019. Pod sloganom »Otroci spoznavamo promet« sta se skupini Medvedki in Ribice z vzgojiteljicami in dodatnim spremstvom odpravili z avtobusom v Novo mesto. Spremljali so nas ...Več »

Evropski teden mobilnosti - "Otroci spoznavamo promet" - izlet z avtobusom

17. septembra 2019