02. julija 2019

Dolenjski dnevi na Krki 2019

Občina Straža je z domačih društvi že 10 leto zapored organizirala prireditve v okviru dogodkov Poletni dnevni v Občini Straža.

Petkovo popoldne je bilo namenjeno našim najmlajšim. V prijetnem zavetju dreves in reke Krke so otroci ustvarjali na grafičnih delavnicah se zabavali na mavričnem toboganu in poslikavi obraza. V večernem času se je na Peš mostu odvil koncert primorske klape Semikanta. Sledil pa je spust lučk želja.

V soboto dopoldan se je odvil spust za otroke iz projekta Boterstvo kjer so se otroci z rafti popeljali z evropskimi in svetovnimi prvaki v raftingu. Po koncu spusta je sledilo prijetno druženje z člani rafting kluba Gimpex Straža in Marjanom Novina.

V nedeljo je sledil že tradicionalni spust po reki Krki od Soteske do Zaloga. Udeležencev je bilo veliko in tudi vreme nam je bilo naklonjeno. Med spustom je čakala udeležence tudi manjša zakuska, da so lažje prispeli do cilja in seveda vodni most. Na cilju v Zalogu so za vse lačne in žejne poskrbeli člani PGD Dolenja Straža. Udeleženci so se zabavali ob gledanju zabavnih iger, kjer so sodelovale ekipe iz posameznih vasi iz Občini in ekipe iz sosednjih občin. Ekipe so se trudile na moč, zmagala je ekipa iz Srebrnič, drugo mesto je pripadalo Zalogu in tretje mesto ekipi iz Jurke vasi. Za dobro glasbeno razpoloženje je poskrbel ansambel Petan, manjkala pa ni tudi zabava za otroke.

TURNIR V STRELJANJU Z ZRAČNO PUŠKO ZA POKAL BREZE 20.01.2020

23. januarja 2020

Strelska sekcija ŠRD Breza je 20. januarja 2020 organizirala in uspešno izpeljala Turnir v streljanju z zračno puško. Turnir je bil odprtega tipa. Potekal na strelišču telovadnice TVD Partizan v Vavti vasi. Udeležba je bila izvrstna, sodelovalo je namreč 24 strelcev, 19 moških in 5 žensk. Na turnirju je sodelovalo ...Več »

Krvodajalska akcija občinskih uprav