24. aprila 2018

Dosežki DU Straža- kegljačice in kegljači na pokrajinskem tekmovanju v Kanižarici – april 2018

Letošnjega kegljaškega tekmovanja smo se iz DU Straža z žensko in moško ekipo udeležili tradicionalnega tekmovanja v Kanižarici. Od lanskega leta smo dosegli viden napredek in sta se obe ekipi uvrstili v zgornji del lestvice.

Ženske so izboljšale rezultat iz lanskega leta in se uvrstile v sredino lestvice 12. ekip. Udeleženke tekmovanja so bile: Milka Dular, Vesna Mavsar, Jožica Drganc in Marjana Henigman.

Na lestvici udeleženk je v kategoriji posameznic najboljši rezultat dosegla Milka Dular, ki je prejela zlato medaljo za osvojeno prvo mesto.

Kegljači so prejeli pokal za osvojeno 3. mesto, kar je velik uspeh med 11. udeleženimi ekipami. Udeleženci DU Straža –kegljači: Jože Lukan, Jože Klobučar, Brane Novak, Stane Bartolj in Fadil Džanković.

V kategoriji najboljših posameznikov je Brane Novak med vsemi udeleženci dosegel 2. mesto in srebrno medaljo.

Zaradi vidnega napredka naših ekip se je povečal interes za kegljanje in podpora sponzorjev pri športni opremi in treningih za DU Straža in KK Srobotnik. KK Srobotnik je v končnici sezone 2017/18 osvojil 4. mesto in se uvrstil na pokrajinsko tekmovanje 8. najboljših ekip Dolenjske in Bele krajine.

Zapisal: F. Džanković

kegljači DU Straža v Kanjižarici 2018

Ekipa Straže osvojila prvo mesto na tekmovanju za Pokal krajevnih skupnosti

20. maja 2019