21. septembra 2017

Evropski teden mobilnosti 2017 – Prireditev Dan brez avtomobila

Prireditev Dan brez avtomobila 2017

V sklopu evropskega dneva mobilnosti, smo včeraj, 20. 09. 2017  kljub slabi vremenski napovedi uspešno izpeljali že tradicionalno prireditev Dan brez avtomobila.  Ponovno smo poskrbeli za zaporo  glavne ceste, ki je postala otroško igrišče in slikarsko platno. Otroci so se lahko v spremstvu kolesarjev članov kolesarskega društva Adria MOBIL pod vodstvom Srečka Glivarja podali na kolesarjenje ali pa so se pomerili v spretnosti vožnji na kolesarskem poligonu. Budno jih je nadzorovala stroga komisija pod vodstvom učiteljice Bernarde Zemljič in najbolj spretni so si prislužili tudi nagrade. Na stojnicah so se predstavili še Fiziolili s predstavitvijo nordijske hoje, Zdravstveni dom Novo mesto s prikazom samopregledovanja dojk in mod ter osnovna šola Vavta vas s svojimi izdelki. Predstavila se je tudi redarska služba. S svojimi vragolijami na kolesih so se predstavili člani kluba PUNK KURA, svojo plesno točko pa nam je pokazala mlajša skupina novomeških mažoretk.  Otroci so si lahko na likovni delavnici poslikali svojo majčko, ki so jo na koncu tudi oblekli in jo s ponosom pokazali. Prireditev je povezovala in popestrila z glasbenimi vložki vzgojiteljica Branka Frančič Rolih.

Na koncu smo se posladkali s korneti, ki nam jih je podaril Roman Markovič iz Pizzerije Ravbar.

Zahvalili bi se vsem sodelujočim, ki so nam pomagali, da je bil tudi osmi Dan brez avtomobila uspešno izpeljan.

P1160519 P1160525 P1160534 P1160532 P1160535 P1160537 P1160548 P1160567 P1160570 P1160583 P1160586 P1160588

P1160595 P1160596 P1160597 P1160612

Redni letni zbori društev

18. februarja 2019