24. septembra 2018

Evropski teden mobilnosti 2018 v Straži

Občina Straža se je tudi letos pridružila Evropskemu tednu mobilnosti. Letos je ta potekal pod sloganom »Združuj in učinkovito potuj.« Njegov namen je predvsem osveščati ljudi o človeku bolj prijaznih načinih mobilnosti. Osrednja tema so bile predvsem možnosti ter koristi prepletanja in dopolnjevanja različnih vrst potovanj. Združevanje različnih oblik prevoza prinaša sodobno, dinamično in ozaveščeno potovanje, s katerim lahko neposredno prispevamo k izboljšanju okolja ter k dvigu kakovosti življenja.

Četrtkovo dopoldne smo v sodelovanju z Javno agencijo RS za varnost prometa organizirali v Kulturnem domu v Straži zelo zanimiv preventivni dogodek za seniorje in upokojence , kjer so si lahko prisotni osvežili znanje pravil cestnega prometa. Glede na zanimivo vsebino in število starejših udeležencev v prometu je bila delavnica zelo slabo obiskana.

Popoldne smo že tradicionalno namenili prireditvi Dan brez avtomobila in cesto v središču Straže, namesto avtomobilom namenili drugim zanimivim aktivnostim.

V sodelovanju z osnovno šolo Vavta vas, vrtcem Krkine lučke in nekaterimi prizadevnimi društvi smo za naše predvsem tiste najmlajše obiskovalce pripravili pestro in veselo popoldne. Ponovno smo poskrbeli za zaporo  glavne ceste, ki je postala otroško igrišče in slikarsko platno. Otroci so se lahko v spremstvu kolesarjev članov kolesarskega društva Adria MOBIL pod vodstvom Srečka Glivarja podali na kolesarjenje po sprehajalni poti ob reki Krki. Kolesarji so lahko brezhibnost svojih koles preverili na stojnici Servisa koles Smole iz Novega mesta, ki so se našemu povabilu k sodelovanju tudi letos prijazno odzvali. Njihov serviser Marko je imel kar polne roke dela. Na likovni delavnici so si lahko poslikali svojo majčko, ki so jo na koncu tudi oblekli in jo s ponosom pokazali. Za lepe nagrade so se lahko pomerili v spretnosti sestavljanja sestavljank na temo prometa ali pa so se pomerili v spretnostni vožnji na kolesarskem poligonu. Predstavniki AMZSja so vsem obiskovalcem s tako imenovanim »zaletavčkom« prikazali kako pomemben je varnostni pas, lahko pa so se tudi preskusili očala za prikaz omotičnosti. S svojo dejavnostjo ter opremo vojaške policije se je predstavila tudi Slovenska vojska. Kot opozorilo voznikom pri njihovi vožnji so cesto poslikali s polžki in napisom »VOZI POČASI«. Med ustvarjanjem in zabavanjem smo lahko ugriznili v sladka jabolka, ki jih je prispevala Kmetija Karlovček. Prireditev je z glasbenimi vložki popestrila vzgojiteljica Branka Frančič Rolih.

Najbolj spretnih in hitrim je župan na koncu podelil praktične nagrade, prav tako pa je občina Straža obdarila najmlajše otroke našega vrtca in jim podarila dva čisto nova poganjalčka.

Na koncu smo se posladkali s sladolednimi lučkami, ki jih je podaril Roman Markovič iz Pizzerije Ravbar.

Zahvalili bi se vsem sodelujočim, ki so nam pomagali, da je bil že deveti Dan brez avtomobila uspešno izpeljan.

Za zaključek tedna si predšolski otroci iz skupin Pikapolonice in Medvedki ogledali policijsko postajo v Novem mestu. Ob spremstvu policista Boštjana, iz policijske postaje Dolenjske Toplice ter ob spremstvu dveh članov iz ZŠAM so se do Novega mesta peljali z avtobusom. Del poti so prehodili in se ob tem skupaj s policistom seznanili z varno hojo v prometu. Na policijski postaji so si ogledali zapore, vozila in opremo.

Poletne glasbene urice

22. avgusta 2019

Pihalni orkester Krka je tudi letos med počitnicami organiziral brezplačne glasbene urice, ki se izvajajo v mladinskem domu v Rumanji vasi. Glasbe urice potekajo pod pokroviteljstvom podjetja Krka, MO Novo mesto in Občine Straža in jih obiskuje 69. otrok. Mentorja Borut Turk in Jernej Fabjan poskrbita, da se otroci na ...Več »

Sanacija pogorišča na območju bivše opekarne v Zalogu pri Straži