24. septembra 2016

Evropski teden mobilnosti v Straži 2016

Tudi občina Straža se je  letos ponovno priključila  projektu ETM, ki je potekal od 16. 9. 2016 do 22. 9. 2016.V dopoldanskem času smo v petek, 16. 09. 16, za osnovnošolce domače OŠ skupaj s Klubom za šolanje psov pod vodstvom gospe Cvetke Kočjaž, pripravili predstavitev šolanega reševalnega psa ter prikaz reševanja ponesrečenca.Istega dne, ob 17.00, je  v KD Straža Zavod za varno pot pripravil zanimivo predavanje z naslovom Rdeča nit za starše. S predstavitvijo in pogovorom so poskušali razbiti splošno veljavne stereotipe o prometu in prometni varnosti, udeležencem pa predstaviti tudi osebno izpoved staršev, ki sta v prometni nesreči izgubila otroka.

V ponedeljek, 19.9.16, je bil ob 17.00 uri predviden kolesarki izel, ki pa je žal zaradi neprimernega vremena odpadel.

Naše najmlajše – vrtičkarje pa je v torek, 20.9.16, v dopoldanskem času potekala prometna delavnica, ko so  se bodo na terenu v spremstvu vzgojiteljic, predstavnikov Sveta za preventivo v cestnem prometu Straža in predstavnikov policije seznanili z nekaterimi pravili v prometu.

Otroci v vrtcu so sodelovali pri projektu Beli zajček, osnovnošolci pa so vključeni v projekt Prometna kača kjer se bodo na zabaven način seznanili z uporabo trajnostnih načinov prevoza.

Župan je vse osnovnošolce še dodatno pozval, naj vsaj v tem tednu hodijo v šolo peš oz. z nekaterimi bolj ekološkimi prevoznimi sredstvi,  saj bo vsak tak njihov prihod v šolo tudi dodatno (denarno) nagrajen. Z zbranimi sponzorskimi denarnimi sredstvi bomo tako OŠ nabavili nov kolesarski poligon.

Otvoritev razstave Zdravka Červa

15. oktobra 2018

Po devetih letih je na ogled postavil svoja slikarska dela umetnik Zdravko Červ, ki je devetnajst let živel in ustvarjal v Straži. Otvoritev razstave je bila v petek, 12.10.2018 v Kulturnem domu v Straži. To je umetnikova 20.-jubilejna razstava in si jo bo možno ogledati vse do 17. novembra.Dogodka ob otvoritvi, ...Več »

V Zalogu tokrat monitoring tal po požaru v podjetju Ekosistemi