24. september 2016

Evropski teden mobilnosti v Straži 2016

Tudi občina Straža se je  letos ponovno priključila  projektu ETM, ki je potekal od 16. 9. 2016 do 22. 9. 2016.V dopoldanskem času smo v petek, 16. 09. 16, za osnovnošolce domače OŠ skupaj s Klubom za šolanje psov pod vodstvom gospe Cvetke Kočjaž, pripravili predstavitev šolanega reševalnega psa ter prikaz reševanja ponesrečenca.Istega dne, ob 17.00, je  v KD Straža Zavod za varno pot pripravil zanimivo predavanje z naslovom Rdeča nit za starše. S predstavitvijo in pogovorom so poskušali razbiti splošno veljavne stereotipe o prometu in prometni varnosti, udeležencem pa predstaviti tudi osebno izpoved staršev, ki sta v prometni nesreči izgubila otroka.

V ponedeljek, 19.9.16, je bil ob 17.00 uri predviden kolesarki izel, ki pa je žal zaradi neprimernega vremena odpadel.

Naše najmlajše – vrtičkarje pa je v torek, 20.9.16, v dopoldanskem času potekala prometna delavnica, ko so  se bodo na terenu v spremstvu vzgojiteljic, predstavnikov Sveta za preventivo v cestnem prometu Straža in predstavnikov policije seznanili z nekaterimi pravili v prometu.

Otroci v vrtcu so sodelovali pri projektu Beli zajček, osnovnošolci pa so vključeni v projekt Prometna kača kjer se bodo na zabaven način seznanili z uporabo trajnostnih načinov prevoza.

Župan je vse osnovnošolce še dodatno pozval, naj vsaj v tem tednu hodijo v šolo peš oz. z nekaterimi bolj ekološkimi prevoznimi sredstvi,  saj bo vsak tak njihov prihod v šolo tudi dodatno (denarno) nagrajen. Z zbranimi sponzorskimi denarnimi sredstvi bomo tako OŠ nabavili nov kolesarski poligon.

Evropski teden mobilnosti 2017 - Prireditev Dan brez avtomobila

21. september 2017

Prireditev Dan brez avtomobila 2017V sklopu evropskega dneva mobilnosti, smo včeraj, 20. 09. 2017  kljub slabi vremenski napovedi uspešno izpeljali že tradicionalno prireditev Dan brez avtomobila.  Ponovno smo poskrbeli za zaporo  glavne ceste, ki je postala otroško igrišče in slikarsko platno. Otroci so se lahko v spremstvu kolesarjev članov kolesarskega društva ...Več »

Delavnica "Kako ohraniti vitalnost"

18. september 2017

Delavnica "Kako ohraniti vitalnost"V sklopu Evropskega tedna mobilnosti smo danes, 18.9.2017 organizirali delavnico z naslovom Kako ohraniti vitalnost, katero je izvedla gospa Brigita Zupančič Tisovec - Nacionalni promotor zdravja iz Nacionalnega inštituta za javno zdravje. Na delavnici so bila z aktivnimi pristopi predstavljena z znanstvenimi dokazi podprta dejstva, ki ohranjajo človekovo ...Več »

31. straška jesen

12. september 2017

31. Straška jesenNa letošnji že enaintrideseti Straški jeseni so bile v ospredju različne obletnice, ki zaznamujejo naše osebne mejnike in mejnike v družabnem življenju. V nedeljo popoldne, 10. septembra, se je v središču Straže zbralo veliko obiskovalcev, ki so si z zanimanjem ogledali bogato in poučno povorko. Kot vsako leto ...Več »

Tekmovanje harmonikarjev 2017

12. september 2017

Harmonika je pelaV soboto, 9. septembra, je Turistično društvo Straža v okviru tradicionalne prireditve Straška jesen pripravilo že 7. tekmovanje harmonikarjev. Udeležilo se ga je 17 tekmovalcev, med njimi dve dekleti. Potekalo je pod šotorom pri gasilskem domu Vavta vas v Straži.Prireditev je vodila domačinka Andreja Kren, ki je v ...Več »

07. september 2017

90-letnica Karla Piškurja17. avgusta je visok življenjski jubilej praznoval Karel Piškur iz Straže. Poleg župana Dušana Krštinca so mu ob visokem jubileju vse lepo zaželeli tudi predstavniki društva upokojencev Straža in KORK Straža.Gospod Karel želimo vam vse lepo in še veliko zdravih let. Več »

Slovenska glasbenika v studiu Lipičnik

25. avgust 2017

Slovenska glasbenika v studiu LipičnikV Straži pa ni bil v avgustu le predsednik države, ampak tudi bivši podpredsednik Lado Leskovar in prva dama Helena Blagne. Lado se seveda rad pošali, da je bil podpredsednik, ker stanuje nadstropje pod dr. Danilom Türkom. Helena pa je znova dokazala, da je še vedno ...Več »

90-letnica Karla Piškurja

23. avgust 2017

90-letnica Karla Piškurja 17. avgusta je visok življenjski jubilej praznoval Karel Piškur iz Straže. Poleg župana Dušana Krštinca so mu ob visokem jubileju vse lepo zaželeli tudi predstavniki Društva upokojencev Straža in KORK Straža.Gospod Karel želimo vam vse lepo in še veliko zdravih let.Več »

Poletne glasbene urice

23. avgust 2017

Poletne glasbene urice Pihalni orkester Krka je v letošnjem letu že šestič zapored s podporo Občine Straža organiziral Poletne glasbene urice za otroke, ki so se odvijale v Mladinskem domu v Rumanji vasi. Pogoj, da se otroci delavnice lahko udeležijo je, da so zaključili vsaj prvi razred glasbene šole.Tudi v ...Več »

POSTAVITEV AVTOMATSKEGA ZUNANJEGA DEFIBRILATORJA-AED

14. avgust 2017

S strani Ministrstva za zdravje smo prejeli  sklep o sofinanciranje nakupa avtomatskega zunanjega defibrilatorja – AED z zunanjo omarico. Defibrilator se bo namestil na Mladinski dom Drganja sela. Vrednost sofinanciranja, nakupa in postavitve defibrilatorja, znaša 1.750 EUR.Več »

Ureditev dodatnega prostora v vrtcu na Stari cesti.

08. avgust 2017

Ureditev dodatnega prostora v vrtcu na Stari cesti. V vrtec Krkine lučke pri OŠ Vavta vas je bilo z letošnjim vpisom vpisanih več otrok, kot so trenutne kapacitete vrtca in dislocirane enote v Straži. Zaradi tega je župan Dušan Krštinc podal predlog, da se uredi še dodaten prostor v vrtcu ...Več »