24. september 2016

Evropski teden mobilnosti v Straži 2016

Tudi občina Straža se je  letos ponovno priključila  projektu ETM, ki je potekal od 16. 9. 2016 do 22. 9. 2016.V dopoldanskem času smo v petek, 16. 09. 16, za osnovnošolce domače OŠ skupaj s Klubom za šolanje psov pod vodstvom gospe Cvetke Kočjaž, pripravili predstavitev šolanega reševalnega psa ter prikaz reševanja ponesrečenca.Istega dne, ob 17.00, je  v KD Straža Zavod za varno pot pripravil zanimivo predavanje z naslovom Rdeča nit za starše. S predstavitvijo in pogovorom so poskušali razbiti splošno veljavne stereotipe o prometu in prometni varnosti, udeležencem pa predstaviti tudi osebno izpoved staršev, ki sta v prometni nesreči izgubila otroka.

V ponedeljek, 19.9.16, je bil ob 17.00 uri predviden kolesarki izel, ki pa je žal zaradi neprimernega vremena odpadel.

Naše najmlajše – vrtičkarje pa je v torek, 20.9.16, v dopoldanskem času potekala prometna delavnica, ko so  se bodo na terenu v spremstvu vzgojiteljic, predstavnikov Sveta za preventivo v cestnem prometu Straža in predstavnikov policije seznanili z nekaterimi pravili v prometu.

Otroci v vrtcu so sodelovali pri projektu Beli zajček, osnovnošolci pa so vključeni v projekt Prometna kača kjer se bodo na zabaven način seznanili z uporabo trajnostnih načinov prevoza.

Župan je vse osnovnošolce še dodatno pozval, naj vsaj v tem tednu hodijo v šolo peš oz. z nekaterimi bolj ekološkimi prevoznimi sredstvi,  saj bo vsak tak njihov prihod v šolo tudi dodatno (denarno) nagrajen. Z zbranimi sponzorskimi denarnimi sredstvi bomo tako OŠ nabavili nov kolesarski poligon.

Obnova prostorov v Domu partizana

18. januar 2018

Obnova prostorov v Domu partizana  Več »

Projekt Komunale Novo mesto - »RECI(kliram) – naravi DA«