24. september 2016

Evropski teden mobilnosti v Straži 2016

Tudi občina Straža se je  letos ponovno priključila  projektu ETM, ki je potekal od 16. 9. 2016 do 22. 9. 2016.V dopoldanskem času smo v petek, 16. 09. 16, za osnovnošolce domače OŠ skupaj s Klubom za šolanje psov pod vodstvom gospe Cvetke Kočjaž, pripravili predstavitev šolanega reševalnega psa ter prikaz reševanja ponesrečenca.Istega dne, ob 17.00, je  v KD Straža Zavod za varno pot pripravil zanimivo predavanje z naslovom Rdeča nit za starše. S predstavitvijo in pogovorom so poskušali razbiti splošno veljavne stereotipe o prometu in prometni varnosti, udeležencem pa predstaviti tudi osebno izpoved staršev, ki sta v prometni nesreči izgubila otroka.

V ponedeljek, 19.9.16, je bil ob 17.00 uri predviden kolesarki izel, ki pa je žal zaradi neprimernega vremena odpadel.

Naše najmlajše – vrtičkarje pa je v torek, 20.9.16, v dopoldanskem času potekala prometna delavnica, ko so  se bodo na terenu v spremstvu vzgojiteljic, predstavnikov Sveta za preventivo v cestnem prometu Straža in predstavnikov policije seznanili z nekaterimi pravili v prometu.

Otroci v vrtcu so sodelovali pri projektu Beli zajček, osnovnošolci pa so vključeni v projekt Prometna kača kjer se bodo na zabaven način seznanili z uporabo trajnostnih načinov prevoza.

Župan je vse osnovnošolce še dodatno pozval, naj vsaj v tem tednu hodijo v šolo peš oz. z nekaterimi bolj ekološkimi prevoznimi sredstvi,  saj bo vsak tak njihov prihod v šolo tudi dodatno (denarno) nagrajen. Z zbranimi sponzorskimi denarnimi sredstvi bomo tako OŠ nabavili nov kolesarski poligon.

11. julij 2017

Dan na KrkiObčina Straža je s pomočjo domačih društev že osmo leto zapored drugi julijski vikend organizirala prireditve v okviru dogodkov Poletni dnevni v Občini Straža.Petkovo popoldne je bilo namenjeno našim najmlajšim, ki so uživali v muziklu Pepelka in poslikavi  obraza. V večernem času je na mostu potekal koncert vokalne ...Več »

22. junij 2017

Ekipa PP PGD Dolenja Straža na Preverjanju znanja Civilne zaščite in Rdečega križaV soboto 17.06.2017 je v Škocjanu potekalo 23. preverjanje usposobljenosti ekip prve pomoči CZ in RK Dolenjske regije. Sodelovalo je 13 ekip iz osmih dolenjskih in belokranjskih občin. Prvič se je tekmovanja udeležila tudi ekipa PP PGD Dolenja ...Več »