14. september 2016

Izbor za mlado kmetico leta in izbor za mladega gospodarja

Občina Straža je skupaj z Časopisno založniško družbo Kmečki glas, Društvom kmečkih žena Novo mesto in Turističnim društvom Straža organizirala izbor za mlado kmetico leta in mladega gospodarja. Na izbor se je prijavilo 8 deklet in 4. fantje. Tekmovalce smo sprejeli v Kulturnem domu Straža, kjer so jih ob kratkem kulturnem programu poleg domačega župana Dušana Krštinca, nagovorili še direktor ČZD kmečki glas Peter Zadel, predsednica Zveze kmetic Slovenije Irena Ule, predsednica kmečkih žena Novo mesto Štefka Vidic, lanskoletna mlada kmetica leta Petra Dular in mladi gospodar Andrej Golež. V kulturnem domu so si ogledali tudi razstavo slik 6. likovne kolonije, ter razstavo šarkljev TD Straža in razstavo ročnih del DU Straža. Po uradnem delu smo si skupaj ogledali peš most pri OŠ Vavta vas, kmetijo Dular iz katere prihaja tudi mlada kmetica leta 2015 Petra Dular in cerkev sv. Jakoba. Ob prijetnem druženju je čas hitro minil in že so se tekmovalci morali pripraviti na samo tekmovanje. Tekmovalci so poleg teoretičnega znanja morali pokazati tudi svoje spretnosti pri pletenju pletenic, delanju salam in iskanju skritih predmetov v žaklju žita. Najboljša med tekmovalkami je bila Maja Ambrožič iz Zasipa pri Bledu, ki je postala mlada kmetica leta 2016 najboljši med tekmovalci pa je bil Rok Jažeovnik iz Arnač pri Velenju in je postal mladi gospodar leta 2016. Več si lahko ogledate na galerija slik straskajesen.obcina-straza.si.

Naj kmetica...

Voščilo župana ob občinskem prazniku

20. april 2018

Spoštovane občanke, spoštovani občani,ob našem skupnem prazniku, ko praznuje naša občina, iskreno čestitam in želim vsem in vsakemu občanu posebej vse dobro in veliko uspehov na osebnem, poslovnem in vseh drugih področjih delovanja.Prav lepo ste vabljeni na osrednjo prireditev, kjer se bomo dobitnikom letošnjih občinskih priznanj zahvalili za njihovo požrtvovalno ...Več »