20. decembra 2016

Kanalizacija Rumanja vas in Jurka vas

KANALIZACIJA RUMANJA VAS IN JURKA VAS

V oktobru je izvajalec Malkom d.o.o. iz Novega mesta zaključil gradbena dela na kanalizaciji v delu naselja Rumanja vas. Zgrajeno je bilo 187 m gravitacijskega voda in 7 revizijskih jaškov. V začetku novembra so bili uspešno izvedeni tlačni preizkusi novozgrajene kanalizacije. Za kanalizacijo je bilo sredi decembra pridobljeno tudi uporabno dovoljenje. Investicija je Občino Straža stala 29.200 €.

Izgradnja kanalizacije v Jurki vasi, kjer je dela izvajal CGP d.d. Novo mesto s podizvajalcem, so tudi že zaključena. Zgrajeno je 530 m kanalizacije in 18 revizijskih jaškov. Pred pridobitvijo uporabnega dovoljenja je potrebno izvesti še tlačni preizkus in pregled s TV kamero. Investicija je Občino stala 83.400 €.

Krajši odsek kanalizacije ob regionalni cesti v dolžini 90 m bo zgrajen v letu 2017, sočasno z rekonstrukcijo preostalega dela regionalne ceste.

Oba novozgrajena odseka bo Občina predala v upravljanje Komunali Novo mesto, ki bo v začetku leta 2017 pozvala lastnike objektov k izvedbi individualnih kanalizacijskih priključkov. Pred izvedbo priključka bo potrebno na Občini Straža podati vlogo za odmero komunalnega prispevka.

AkAktivnosti in uspehi straških kegljačev v tekmovalni sezoni 2018/19

19. decembra 2018

Straški kegljači in kegljačice smo v tej sezoni nastopali v Upokojenški ligi z udeležbo 12 ekip iz Dolenjske in Bele krajine. Jesenski del sezone smo končali na 2. mestu. Enako nastopamo z dvema ekipama v Novomeški ligi 12. ekip Dolenjske in Bele Krajine. Zanimanje za rekreativno kegljanje so naše upokojenke in ...Več »

Ustanovna seja občinskega sveta