08. novembra 2017

Novo parkirišče pri pokopališču Vavta vas

Obstoječe parkirišče pri pokopališču Vavta vas s 30 parkirnimi mesti ni več zadoščalo potrebam parkiranja, predvsem ob praznikih ali pogrebih. Občina Straža je zato zgradila novo parkirišče za dodatnih 40 osebnih vozil. Gradnja je bila dokončana pred preteklimi prazniki.

Parkirna mesta so izvedena s travnimi ploščami, medtem ko je dostopna pot in cestni priključek na lokalno cesto asfaltiran. Za varen dostop od novega parkirišča do obstoječe dostopne poti k vežici in pokopališču je izveden nov pločnik. Celotna investicija je stala skoraj 30.000 €.

Parkirišče Parkirišče2

4. pokal Straže

25. septembra 2018

Po ulicah Straže je v nedeljo potekala četrta dirka za Pokal občine Straža. Dirka je štela za pokal Slovenije zato so se na staru zbrali vsi najboljši slovenski kolesarji in kolesarke do sedemnajstega leta starosti. Dirko je popestrilo nekaj udeležencev iz Avstrije in Hrvaške. Kolesarska sezona se počasi končuje. Dečki in ...Več »