18. novembra 2019

Ob dnevu spomina na žrtve prometnih nesreč

Tretji vikend v novembru že več kot desetletje obeležujemo svetovni dan spomina na žrtve prometnih nesreč. Ta letos poteka pod geslom »Življenje ni rezervni del« z željo poudariti vlogo in pomen človeka, medsebojnih razmerij in življenjskih vrednot.

Ob tej priložnosti so se v petek, 15. novembra 2019, predstavniki Občine Straže, SPV in ZŠAM Gorjanci poklonili žrtvam prometnih nesreč na slovenskih cestah. V samostojni Sloveniji je na cestah umrlo skupno 7.526 oseb, letos že 90. Smrt ali težka poškodba vsakega posameznika v prometni nesreči prizadene vsaj še sedem njegovih bližnjih. Žrtve s svojo stisko pogosto ostanejo sami. Zato si moramo prizadevati, da bo takih tragičnih zgodb čim manj. Za prometno varnost smo odgovorni prav vsi udeleženci v prometu, zato skupaj poskrbimo za varnost na naših cestah.

Zapisal: Borut Šuštaršič, predsednik Sveta za preventivo in vzgojo v cestnem prometu

Na sliki: župan Dušan Krštinc s predstavniki SPV in ZŠAM Gorjanci ob prižigu svečke v spomin na žrtve prometnih nesreč.

Avtobusna linija na relaciji Straža-Podgora-Prečna - Novo mesto

04. marca 2020

Avtobusna linija prevoznika Arriva Dolenjska in Primorska, ki je bila vzpostavljena v lanskem letu  na relaciji Straža-Podgora-Prečna-Novo mesto je tudi v letošnjem letu še vedno aktualna in avtobus vozi po naslednjem voznem redu: Več »

Poročilo o 10. seji občinskega sveta Občine Straža