24. aprila 2019

Občina je obeležila svoj 12. občinski praznik

Občina Straža je včeraj praznovala svoj občinski praznik. Na slavnostni seji so bila podeljena županova in občinska priznanja.

Županovo priznanje so prejeli:

• Osnovna šola Vavta vas ob 140-letnici delovanja,
  • Društvo vinogradnikov Straža ob 25-letnici delovanja in
  • Jernej Bevc za nesebično pomoč in prostovoljno delo.

Občinsko priznanje so prejeli:

• Priznanje Jožeta Dularja za dosežke na področju kulture je prejela Osnovna šola Vavta vas,
  • Priznanje Alojzija Pirca za dosežke na področju društvenega, humanitarnega in družbeno političnega dela je prejel Branko Faleskini,
  • Priznanje Franca Červana za dosežke na področju športa pa sta prejela Andrej Petkovič in Simon Bobnar.

Prireditev so s svojimi vložki popestrili vokalna skupina Singerca, ki deluje v sklopu Glasbene šole Lipičnik, učenci Osnovne šole Vavta vas s folklornim nastopom, učenca glasbene šole Emil Adamič in plesni par Plesnega kluba Novo mesto.

Vsem nagrajencem še enkrat iskrene čestitke.

Srečanje starejših občanov v Športnem parku Breza

29. oktobra 2019

Prejšnji teden smo ponovno skupaj z Društvom upokojencev Straža, Rdečim križem Straža in Župnijskim Karitasom Vavta vas organizirali srečanje za starejše občane naše občine. Glede na letošnjo z vremenom radodarno jesen smo druženje izpeljali na prostem v Športnem parku Breza. S svojim bogatim kulturnim programom so prisotne razveselili učenci osnovne šole Vavta ...Več »

Občina Straža ob Tednu otroka