14. oktobra 2019

Občina Straža ob Tednu otroka

Občina Straža  je tudi ob letošnjem tednu otroka v sodelovanju z Osnovno šolo Vavta vas in vrtcem Krkine lučke pripravila aktivnosti in dogodke za naše najmlajše.

Tako je v osnovni šoli v ponedeljek gospa Jana Dular spregovorila na svojem predavanju Toplo srce Afrike tudi o tem kakšno je življenje otrok v afriških državah.

Župan in zaposleni na občinski upravi smo si lahko pobliže ogledali kako poteka dopoldne v vrtcu, saj smo bili v sredo v gosteh v vrtcu, kjer smo bili pomočniki vzgojiteljicam in njihovim pomočnicam.

V četrtek pa nam vreme ni dovolilo, da bi izpeljali kostanjev piknik, ki ga vsako leto skupaj z vzgojiteljicami vrtca Krkine lučke pripravimo ob tednu otroka. Druženje s piknikom smo tako morali prestaviti na spomladanski čas, ko bo vreme prijetnejše.

Teden smo zaključili s sajenjem dreves pri osnovni šoli in tako doprinesli h končni podobi projekta ureditve športnega parka pri osnovni šoli.

Vsako leto v občinsko stavbo povabimo šolski otroški parlament, letos pa so učenci v goste sprejeli župana kar na šolo, kjer so mu predstavili življenje in delo v njihovi osnovni šoli ter mu zastavili tudi zanimiva vprašanja.

Avtobusna linija na relaciji Straža-Podgora-Prečna - Novo mesto

04. marca 2020

Avtobusna linija prevoznika Arriva Dolenjska in Primorska, ki je bila vzpostavljena v lanskem letu  na relaciji Straža-Podgora-Prečna-Novo mesto je tudi v letošnjem letu še vedno aktualna in avtobus vozi po naslednjem voznem redu: Več »

Poročilo o 10. seji občinskega sveta Občine Straža