14. oktobra 2019

Občina Straža ob Tednu otroka

Občina Straža  je tudi ob letošnjem tednu otroka v sodelovanju z Osnovno šolo Vavta vas in vrtcem Krkine lučke pripravila aktivnosti in dogodke za naše najmlajše.

Tako je v osnovni šoli v ponedeljek gospa Jana Dular spregovorila na svojem predavanju Toplo srce Afrike tudi o tem kakšno je življenje otrok v afriških državah.

Župan in zaposleni na občinski upravi smo si lahko pobliže ogledali kako poteka dopoldne v vrtcu, saj smo bili v sredo v gosteh v vrtcu, kjer smo bili pomočniki vzgojiteljicam in njihovim pomočnicam.

V četrtek pa nam vreme ni dovolilo, da bi izpeljali kostanjev piknik, ki ga vsako leto skupaj z vzgojiteljicami vrtca Krkine lučke pripravimo ob tednu otroka. Druženje s piknikom smo tako morali prestaviti na spomladanski čas, ko bo vreme prijetnejše.

Teden smo zaključili s sajenjem dreves pri osnovni šoli in tako doprinesli h končni podobi projekta ureditve športnega parka pri osnovni šoli.

Vsako leto v občinsko stavbo povabimo šolski otroški parlament, letos pa so učenci v goste sprejeli župana kar na šolo, kjer so mu predstavili življenje in delo v njihovi osnovni šoli ter mu zastavili tudi zanimiva vprašanja.

Obvestilo za javnost SOU OD

21. oktobra 2020

OBVESTILO ZA JAVNOST AKCIJA NADZORA NAD ODLAGANJEM KOMUNALNIH ODPADKOV NA OBMOČJU OBČINE STRAŽA Skupna občinska uprava občin Dolenjske, Medobčinski inšpektorat, v smislu osveščanja javnosti, v skladu z drugo in tretjo alinejo prvega odstavka 33. člena Zakona o inšpekcijskem nadzoru (ZIN, Uradni list RS, št. 43/2007 in 40/2014), obvešča občane in občanke Občine Straža, ...Več »

29. oktober - Svetovni dan možganske kapi