02. marec 2018

Občina Straža prejela Bronasti znak Civilne zaščite

Na osrednji slovesnosti ob dnevu Civilne zaščite so včeraj, 01.03.2018, na Brdu pri Kranju podelili najvišja priznanja Civilne zaščite posameznikom in organizacijam, ki delujejo v sistemu varstva pred naravnimi in drugimi nesrečami.

Bronasti znak Civilne zaščite je za požrtvovalno in učinkovito posredovanje ob velikem požaru v podjetju Ekosistemi prejela tudi občina Straža. Župan Dušan Krštinc je priznanje prejel iz rok poveljnika Civilne zaščite Republike Slovenije, gospoda Srečka Šestana ter generalnega direktorja Uprave za zaščito in reševanje, gospoda Darka Buta.

Zbrane je nagovoril predsednik vlade Miro Cerar, prejemnikom priznanj in nagrad pa sta čestitala tudi predsednik države Borut Pahor in ministrica za obrambo Andreja Katič.

Bronasti znak.pdf   Bronasti znak 2  Bronasti zanak 1

Hiška eksperimentov v OŠ Vavta vas

15. maj 2018

Prejšnji teden je naša šola gostila Hiško eksperimentov. Dan je bil zelo razgiban, saj so učenci sodelovali na dveh dogodivščinah (zvokologija in plinologija) ter prosto eksperimentirali z več kot petdesetimi razstavljenimi eksperimenti. Učenci so bili navdušeni. Hiška je svoja vrata odprla tudi zunanjim obiskovalcem, ki so lahko eksperimente preizkušali vse do ...Več »