05. oktobra 2018

Obeležitev 5. obletnice delovanja teritorilanega polka 72. brigade in 50. letnice teritorialne obrambe

Občina Straža je skupaj s Teritorialnim polkom 72 brigade Slovenske vojske obeležila 4. oktober, dan, ko je leta 1990 vršilec dolžnosti Načelnika Republiškega štaba Teritorialne obrambe rezervni major Janez Slapar po predhodnem soglasju Predsednika Republike Slovenije, imenoval za vršilce dolžnosti komandante Teritorialne obrambe sedmih pokrajin. S tem je bila ponovno vzpostavljena linija poveljevanja od Republiškega štaba Teritorialne obrambe, preko Pokrajinskih štabov TO in Občinskih štabov Ravno tako je bila obeležena tudi 50. letnica začetka delovanja Teritorialne obrambe.

Za letošnjo 5. obletnico delovanja Teritorialnega polka 72. brigade je bila skupaj z Vojaškim muzejem Slovenske vojske pripravljena okrogla mizo, na katero so bili povabljeni vsi takratni imenovani komandanti pokrajin: Načelnik Republiškega štaba TO: general v pokoju Janez Slapar,Poveljnik 2. PŠTO Dolenjske: generalpodpolkovnik v pokoju Albin Gutman,Poveljnik 3. PŠTO Gorenjske: brigadir v pokoju Peter Zupan,Poveljnik 5. PŠTO Ljubljana: polkovnik v pokoju Miha Butara,Poveljnik 6. PŠTO Severnoprimorske: brigadir v pokoju Bogdan Beltram,Poveljnik 7. PŠTO Zahodnoštajerske: brigadir v pokoju Viktor Kranjc,Poveljnik 8. PŠTO Vzhodnoštajerske: brigadir v pokoju Vladimir Miloševič, Poveljnik 4. PŠTO Južnoprimorkse: polkovnik Franc Anderlič in general Janez Slapar.

Župan Dušan Krštinc se je zahvalil gostom za doprinos k osamosvojitvi Sloveniji, ter za njihovo poslanstvo pripravljenosti izvajanja vojaške obrambe Republike Slovenije, ter ohranjanju suverenosti na celotnem ozemlju Republike Slovenije ter jim čestital ob 50. letnici teritorialne obrambe in 5. obletni TORP 72. brigade.

Ravno tako se je župan zahvalil poveljniku 72. brigade slovenske vojske Vasiliju Marašu za civilno sodelovanje predvsem za sodelovanje na Evropskem prvenstvu v raftingu, ki je v Občini Straža potekalo v letu 2016.

Andreja Kren

Občina Straža ob Tednu otroka

14. oktobra 2019

Občina Straža  je tudi ob letošnjem tednu otroka v sodelovanju z Osnovno šolo Vavta vas in vrtcem Krkine lučke pripravila aktivnosti in dogodke za naše najmlajše. Tako je v osnovni šoli v ponedeljek gospa Jana Dular spregovorila na svojem predavanju Toplo srce Afrike tudi o tem kakšno je življenje otrok v afriških državah. Župan in ...Več »