25. septembra 2017

Obisk delegacije veleposlaništva Republike Kitajske pri ZB za vrednote NOB Straža

Obisk delegacije veleposlaništva Republike Kitajske pri ZB za vrednote NOB  Straža

ZB za vrednote NOB Straža vzdržuje in nadaljuje s prenašanjem tradicij iz narodnoosvobodilnega boja iz roda v rod. V ta namen nadaljujemo s tradicionalno dobrimi odnosi in povezavami s sosednjimi, sorodnimi, domoljubnimi in prijateljskimi društvi ter organizacijami tako v bližnji kot tudi širši okolici.

V izmenjavi medsebojnih obiskov, je Stražo obiskala delegacija veleposlaništva republike Kitajske iz Ljubljane. Tako je vojaški in obrambni ataše R. Kitajske, starejši polkovnik Yang Guang, s tričlansko delegacijo v torek, 19. septembra letos obiskal tudi občino Straža.

Podžupan naše občine, gospod Alojz Knafelj, ki ima tudi zasluge za dobro in uspešno sodelovanje v preteklosti Občine z ZB za vrednote NOB, je sprejel in pozdravil delegacijo veleposlaništva RK v spremstvu članov ter ob prisotnosti našega praporja in predsednika Andreja Radeščka.

Kitajski predstavniki so z zanimanjem prisluhnili podrobni predstavitvi naše občine, si ogledali Kulturni dom in si v znak pozornosti izmenjali priložnostna darila. Ravno tako so z zanimanjem prisluhnili utemeljeni razlagi plemenitega poslanstva in namena našega združenja, ki goji izročila in vrednote partizanskega boja med NOB, ki jo je pripravil tovariš Franc Umek, bivši predsednik ZB za vrednote NOB Straža.

Borci 2 slika borci 1 Borci 3

Evropski teden mobilnosti 2018 v Straži

24. septembra 2018

Občina Straža se je tudi letos pridružila Evropskemu tednu mobilnosti. Letos je ta potekal pod sloganom »Združuj in učinkovito potuj.« Njegov namen je predvsem osveščati ljudi o človeku bolj prijaznih načinih mobilnosti. Osrednja tema so bile predvsem možnosti ter koristi prepletanja in dopolnjevanja različnih vrst potovanj. Združevanje različnih oblik prevoza ...Več »