20. septembra 2018

Obisk ministra za okolje in prostor

Danes, 20. 09. 2018 ob 13.00 uri je novi minister za okolje in prostor Jure Leben obiskal Stražo. Skupaj z glavno inšpektorico Dragico Hržica in inšpektorjem Simonom Humarjem . Na sestanku, ki ga je ministrova ekipa imela skupaj z županom občine Straža Dušanom Krštincem sta bila prisotna tudi predstavnika Civilne iniciatve gospod Franc Plut in Jože Špendal.

Minister si je kot eno izmed prioritetnih nalog zadal tudi sanacijo pogorišča na področju nekdanje opekarne Zalog . Skupaj z glavno inšpektorico je predstavil program reševanja s terminskim planom. Minister je obljubil boljšo medsebojno komunikacijo in povedal, da bo o izvedenih aktivnostih sproti obveščal župana, le ta pa nato Civilno inicativo.

Župan Dušan Krštinc je izrazil zadovoljstvo nad obiskom in ministrovo zavzetostjo za rešitev te okoljske nesreče in predlogom rešitve. Župan je tudi sam obljubil, da bo tako ministru kot tudi inšpekcijski službi nudil vso potrebno podporo. Pozitivno presenečena nad obiskom ministra z ekipo in predlaganim sta bila tudi oba predstavnika Civilne iniciative in izrazila sta podobno mnenje kot župan.

O vseh nadaljnjih izvedenih aktivnostih bo javnost sproti obveščena.

Novoletna okrasitev v občini Straža

05. decembra 2019

V veselem mesecu decembru nas obiščejo kar trije dobri možje. Da bodo lažje našli pot do naših domov, bomo tudi v naši občini 05.12., na Miklavžev večer, prižgali tudi novoletne lučke. Novoletne lučke nam bodo z igro veselih barv in svetlobe pričarale še bolj čaroben mesec.Več »

Srečanje sodelujočih v projektu Večgeneracijski center Skupaj