10. januarja 2019

Obisk ministra za okolje

Včeraj, 09.01.2019 je minister za okolje in prostor Jure Leben s svojo ekipo ponovno obiskal Občino Straža, kjer je prisotne seznanil z rezultati novega monitoringa tal in vode ter z nadaljnjimi postopki sanacije pogorišča družbe Ekosistemi.

Minister Leben je povedal, da so rezultati vnovičnega monitoringa zaskrbljujoči, saj namreč kažejo, da so tla v neposredni okolici pogorišča še vedno onesnažena. Na mestu pred železnico so presežene tako mejne (kadmij, kobalt, fenoli in mineralna olja) in opozorilne vrednosti (baker, nikelj, svinec in krom), kot tudi kritična vrednost (cink). »Rezultati onesnaženja so jasni pokazatelj, da tla v neposredni okolici pogorišča niso primerna za pridelavo rastlin ali živali ter za zadrževanje ali filtriranje pitne vode«, je povedal minister. Dodal je še: »občankam in občanom sem danes, ob prisotnosti župana občine in civilne iniciative, ki že dolge mesece upravičeno opozarja na ta problem, zagotovil, da se držimo časovnice, ki sem jo v Straži povedal 20. septembra, in da bo pogorišče sanirano do letošnjega poletja.«

Minister Leben je obljubil, da bo MOP sanacijo pospešil z intervencijo, ki se bo financirala iz državnega proračuna, potem pa bo ta znesek terjal od podjetja. V teku je tudi javno naročilo za odstranitev odpadkov, na katerega sta se prijavila dva ponudnika. Pogodba z izvajalcem bo predvidoma podpisana še ta mesec.

TURNIR V STRELJANJU Z ZRAČNO PUŠKO ZA POKAL BREZE 20.01.2020

23. januarja 2020

Strelska sekcija ŠRD Breza je 20. januarja 2020 organizirala in uspešno izpeljala Turnir v streljanju z zračno puško. Turnir je bil odprtega tipa. Potekal na strelišču telovadnice TVD Partizan v Vavti vasi. Udeležba je bila izvrstna, sodelovalo je namreč 24 strelcev, 19 moških in 5 žensk. Na turnirju je sodelovalo ...Več »

Krvodajalska akcija občinskih uprav