27. julij 2017

Obisk predsednika vlade v podjetju Ekosistemi d.o.o.

Obisk predsednika vlade

Predsednik vlade Miro Cerar  je včeraj, 26. 07. 2017 skupaj z ministrico za okolje in prostor Ireno Majcen obiskal pogorišče in si ogledal v nedavnem požaru uničeno podružnico podjetja Ekosistemi. Cerar se je najprej zahvalil vsem gasilcem in vsem drugim, ki so požrtvovalno pomagali gasiti ta zelo zahteven požar. Poudaril je, da ta tragični požar dokazuje, da tako na področju okoljskih dovoljenj kot predpisov pa tudi praks posameznih podjetij v preteklosti ni bilo storjeno vse, kar bi moralo biti. Cerar je dejal, da mora zato vlada nemudoma ukrepati. Z ministrico pa tudi razmišljata, kako bi v državi čim prej “izvedli nekakšno širšo revizijo okoljevarstvenih dovoljenj”.

P1160484  P1160461

P1160470 P1160489

POSTAVITEV AVTOMATSKEGA ZUNANJEGA DEFIBRILATORJA-AED

14. avgust 2017

S strani Ministrstva za zdravje smo prejeli  sklep o sofinanciranje nakupa avtomatskega zunanjega defibrilatorja – AED z zunanjo omarico. Defibrilator se bo namestil na Mladinski dom Drganja sela. Vrednost sofinanciranja, nakupa in postavitve defibrilatorja, znaša 1.750 EUR.Več »

Ureditev dodatnega prostora v vrtcu na Stari cesti.

08. avgust 2017

Ureditev dodatnega prostora v vrtcu na Stari cesti. V vrtec Krkine lučke pri OŠ Vavta vas je bilo z letošnjim vpisom vpisanih več otrok, kot so trenutne kapacitete vrtca in dislocirane enote v Straži. Zaradi tega je župan Dušan Krštinc podal predlog, da se uredi še dodaten prostor v vrtcu ...Več »

3. izredna seja občinskega sveta Občine Straža

04. avgust 2017

3. izredna seja občinskega sveta Občine StražaVčeraj je bila v Kulturnem domu v Straži 3. izredna seja občinskega sveta Občine Straža, na kateri se je obravnavala tematika v zvezi s požarom v podjetju  Ekosistemi d.o.o. Uvodoma se je župan Dušan Krštinc  ponovno zahvalil vsem sodelujočim, ki so sodelovali pri tem ...Več »

Sestanek župana s predstavniki CI Zalog - Loke

27. julij 2017

Sestanek župana s predstavniki CI Zalog - LokeV sredo, 26. 07. 2017 ob 20. uri je imel župan na sedežu občine sestanek s petimi predstavniki Civilne iniciative Zalog-Loke, kjer so se dogovorili o skupnem delovanju pri reševanju problematike v zvezi s požarom v podjetju Ekosistemi d.o.o. in dejavnostmi, ki se ...Več »

Obisk predsednika vlade v podjetju Ekosistemi d.o.o.

27. julij 2017

Obisk predsednika vladePredsednik vlade Miro Cerar  je včeraj, 26. 07. 2017 skupaj z ministrico za okolje in prostor Ireno Majcen obiskal pogorišče in si ogledal v nedavnem požaru uničeno podružnico podjetja Ekosistemi. Cerar se je najprej zahvalil vsem gasilcem in vsem drugim, ki so požrtvovalno pomagali gasiti ta zelo zahteven požar. Poudaril je, ...Več »

11. julij 2017

Dan na KrkiObčina Straža je s pomočjo domačih društev že osmo leto zapored drugi julijski vikend organizirala prireditve v okviru dogodkov Poletni dnevni v Občini Straža.Petkovo popoldne je bilo namenjeno našim najmlajšim, ki so uživali v muziklu Pepelka in poslikavi  obraza. V večernem času je na mostu potekal koncert vokalne ...Več »