31. maja 2021

Olimpijska bakla v Straži

Občino Straža je danes obiskala slovenska bakla. Start nošenja bakle je bil izpred Občine Straža. Baklo je prvi ponesel župan Dušan Krštinc s sodelavci. Pot je nadaljevala po sprehajalni poti do športnega parka pri OŠ, nato mimo naselja Sela in Hruševec do Športnega parka Breza in nazaj do cilja, ki je bil prav tako pred Občino Straža. Baklo so nosili še otroci iz OŠ Vavta vas, Športno rekreativno društvo Breza, Društvo upokojencev Straža, Športno društvo Straža in Rafting klub Gimpex Straža.

Dogodka se je udeležil tudi olimpijec in hokejist Marcel Rodman, udeleženec olimpijskih iger v Sočiju 2014 in nekdanji kapetan slovenske hokejske reprezentance, ki je pot bakle po občini tudi spremljal in na koncu pozdravil vse udeležence današnjega dogodka.

Več slik si boste lahko ogledali na spletni strani https://bakla.olympic.si/#potovanje-bakle.

Ugotovitve inšpekcijskega nadzora nad ravnanjem s komunalnimi odpadki v občini Straža

29. decembra 2021

V Občini Straža so bili nadzori opravljeni na ekoloških otokih večinoma ob individualnih stavbah. Ugotovljeno je bilo, da povzročitelji komunalnih odpadkov ločenih frakcij ne prepuščajo izključno v zabojnikih za ločene frakcije, temveč so ločene frakcije največkrat odložene v zabojnik za mešane komunalne odpadke (preostanek odpadkov). Zaradi razloga neločevanja komunalnih odpadkov ...Več »

Voščilo župana