15. maja 2018

OŠ Vavta vas najboljša v prvi pomoči

Letos je bilo izvedeno 12. državno preverjanje osnovnošolskih ekip prve pomoči.  V soboto, 12. 5. 2018, je ekipa naše šole, ki jo sestavljajo:  Šejla Balić, Sara Burgar, Julija Jakljič, Sara Jakše, Jana Kregar, Tija Kristan, Larisa Novak, Kristjan Cikanek postala državni prvak iz znanja prve pomoči. Preverjanje je potekalo v Mladinskem zdravilišču in letovišču Debeli rtič, kjer so jih spodbujali nagrajenci natečaja »Ker nam je mar«, predstavniki OZRK Nm, ga. ravnateljica ter starši naših učencev.

Pod mentorstvom učitelja Robija Ogulina so se pripravljali skozi celo šolsko leto.  Več let pa jim svoje znanje podaja predavatelj prve pomoči in reševalec g. Aleš Jakše, strokovni sodelavec iz OZRK Novo mesto.

Državnim prvakom je osebno že čestital župan Dušan Krštinc in  jih  povabil  na sprejem, kjer bo župan ob zaključku šolskega leta sprejel vse učence naše osnovne šole, ki so bili zelo uspešni na državnih tekmovanjih oz. so se kako drugače izkazali.

PP1 PP2 PP3 PP4

Ob dnevu spomina na žrtve prometnih nesreč

18. novembra 2019

Tretji vikend v novembru že več kot desetletje obeležujemo svetovni dan spomina na žrtve prometnih nesreč. Ta letos poteka pod geslom »Življenje ni rezervni del« z željo poudariti vlogo in pomen človeka, medsebojnih razmerij in življenjskih vrednot. Ob tej priložnosti so se v petek, 15. novembra 2019, predstavniki Občine Straže, SPV ...Več »