24. aprila 2018

Otroške ustvarjane delavnice “Zemlja je vir lepote in življenja”

V nedeljo, 22.04.2018 so bile v sklopu prireditev ob občinskem prazniku v sodelovanju s Srednjo šolo GRM – Centrom biotehnike in turizma uspešno izpeljane otroške ustvarjalnice. Glede na to, da je bil v nedeljo tudi praznik Dan zemlje, so tudi delavnice potekale na to temo. Otroci so se ob ustvarjanju zabavali, svoje izdelke pa so lahko odnesli domov. Starši in otroci pa so lahko poskusili tudi dobrote grmske šole.

Delavnica4 delavnice1 Delavnice2

Pridružitev občin Mirna in Mokronog Trebelno k skupni občinski upravi

06. maja 2020

Občinske svetnice in svetniki občine Straža so na korespondenčni seji sprejeli predlog Odloka o ustanovitvi Skupne občinske uprave občin Dolenjske, ki omogoča pridružitev občin Mirna in Mokronog -Trebelno k skupni občinski upravi, ki sta izrazili namero po sodelovanju. Skupna občinska uprava občin Dolenjske tako združuje Mestno občino Novo mesto, Občino Straža, Občino Trebnje, ...Več »